NAVI w perfekcyjnym stylu kończy pierwszy dzień Fazy Legend. Zespół s1mple’a pokonał BIG i jest o krok od awansu do ćwierćfinału Majora.

Niemieccy kibice pokładali w swoich rodakach z BIG spore nadzieje. Na start ekipa syrsoNa pokonała Imperial, aby następnie trafić na Natus Vincere. W ostatnim czasie reprezentantom ukraińskiej organizacji zdarzały się wpadki, a więc zdecydowanie nie mogliśmy powiedzieć, że gracze Berlin International Gaming są w tym spotkaniu skazani na pożarcie. Zwłaszcza że Niemcy zaliczyli fenomenalny występ na turnieju RMR.

Tym razem świadkami specjalnej niespodzianki jednak nie byliśmy. Po pierwszej połowie BIG stale nawiązywało z NAVI kontakt, lecz mecz był zdecydowanie kontrolowany przez zespół ze Wschodu. Chociaż na półmetku rywalizacji widniał wynik 8 do 7, to już po zmianie stron obserwowaliśmy jednostronne widowisko. Natus Vincere zdominowało swoich przeciwników po stronie broniącej i w imponujący sposób zapisało na swoje konto drugie zwycięstwo na Majorze.

  • Ukraine NAVI 16:8 BIG Germany – Ancient

Po pierwszym dniu Fazy Legend ziścił się najczarniejszy scenariusz dla amerykańskich kibiców. Team Liquid nie zdołało pozbierać się po porażce z Heroic, a już otrzymało kolejny cios. ELiGE i spółka w swoim drugim starciu w Antwerpii ulegli FURII, co oznacza, że już tylko jedna porażka dzieli ich od eliminacji.

  • United States Liquid 9:16 FURIA Brazil – Ancient

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.