PENTA i mousesports, to ekipy, które miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Slota na wydarzenie PGL Major jako pierwsze wywalczyły sobie „Myszy”.

Proces odrzucania map:

  • European Union PENTA odrzuca Nuke
  • European Union mousesports odrzuca Train
  • European Union PENTA odrzuca Overpass
  • European Union mousesports odrzuca Mirage
  • European Union PENTA odrzuca Cache
  • European Union mousesports odrzuca Inferno
  • Mapą spotkania został Cobblestone – European Union PENTA 14:16 European Union mousesports

Nasz rodak Paweł 'innocent' Mocek razem ze swoim zespołem miał na koncie dwa zwycięstwa, podczas kwalifikacji do Majora. Dokładnie ten sam bilans osiągnęło mousesports. Obie te drużyny zmierzyły się na mapie Cobblestone, aby rozstrzygnąć która pierwsza zdobędzie slota na najważniejszy turniej w tym roku. „Myszy” zaczęły jako CT, natomiast ich rywale jako TT. Pistoletówka wpadła na konto PENTY, która w następnych rundach nie poradziła sobie tak łatwo. Dokładnie trzecia odsłona przyniosła spore problemy po stronie terrorystów. Na szczęście z pomocą przyszedł Polak, który w sytuacji 2v3 zdobył trzy fragi i dzięki temu uratował punkt. Mieliśmy zatem 3 do 0 i w końcu obie formacje mogły zmierzyć się na fullu. Na nim również bezkonkurencyjna była drużyna PENTA Sports. Następnie oglądaliśmy stosunkowe powiększanie przewagi. Przed odsłoną numer siedem, „Myszy” użyły po raz pierwszy pauzy taktycznej. Tablica wyników wskazywała dominacje innocenta i spółki – 6:0, więc nikogo nie powinien dziwić ten wybór. Dopiero w dziesiątej rundzie mousesports przełamało zwycięską passę enemy i wygrało pierwszą rundę. „Myszy” poszły za ciosem i do końca nie oddały już żadnego punktu swoim przeciwnikom. Prowadzenie PENTY zmalało do zaledwie trzech rund – 9:6.

Druga część pojedynku zaczęła się od wygranej pistoletówki przez mousesports. „Myszy” były w niezłym gazie odkąd przełamały złą passę. Po następnych dwóch rundach mieliśmy remis 9:9. Kiedy jednak PENTA uzbroiła się w porządny ekwipunek, w końcu dała radę powstrzymać wejście terrorystów. W ostatecznej fazie meczu, działo się naprawdę wiele. Mnóstwo sytuacji, gdzie przesądziło szczęście. Odsłona numer 24 przyniosła nam strasznie ważnego clutcha w wykonaniu suNny'ego. Ugrał on 1v3, a PENTA dzięki temu zremisowała 12:12 oraz uzyskała przewagę funduszy. Następnie mousesports miało eco, które… wpadło na ich konto! Był to decydujący punkt. Ostatecznie innocent wraz z ekipą nie dał rady doprowadzić do dogrywki. PENTA Sports przegrywa ten pojedynek 14:16.

Transmisja z turnieju odbywa się na kanale Piotra 'izaka' Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat kwalifikacji zapraszamy tutaj.