To jest nieprawdopodobne! Brazylijski Last Dance po serii BO3 eliminuje z PGL Major Antwerp Cloud9, a sam powalczy dziś o awans do play-offów Mistrzostw Świata.

Imperial rozpoczęło Fazę Legend od dwóch porażek. Pierwotnie Brazylijczycy ulegli BIG, a następnie G2, lecz w starciu z Samurajami było widać gołym okiem progres, który zespół z Kraju Kawy poczynił względem pierwszego spotkania. Nie był to przypadek, bowiem dziś ekipa FalleNa może pochwalić się bilansem 2-2, sprawiając największą, jak dotąd sensacje na tym Majorze.

Po zwycięstwie z Bad News Bears w meczu eliminacyjnym Brazylijczykom przyszło zmierzyć się z rywalem zdecydowanie wagi ciężkiej – Cloud9. Przed spotkaniem raczej nikt nie spodziewał się, że Last Dance jest w stanie zatrzymać półfinalistów ostatnich Mistrzostw Świata w Sztokholmie. Chociaż zespół za oceanu zdołał zaskoczyć na Mirage’u, wygrywając po dogrywce pierwszą mapę i tak mało, kto wierzył w to, iż formacja na czele z FalleNem będzie potrafiła, postawić kropkę nad „i” i wygrać kolejną potyczkę. W tym przekonaniu utwierdziło nas Vertigo, gdzie Chmurki byłi zdecydowanie lepszą drużyną i wszystko wskazywało na to, iż pójdą również po Mirage’a.

Na mapie numer trzy stało się jednak coś, co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Będące na fali po doprowadzeniu do remisu Cloud9 zostało kompletnie stłamszone przez Imperial. Rosjanie mogli jedynie przyglądać się, jak Brazylijczycy z każdą kolejną rundą odjeżdżają im z wynikiem. Kres marzeń amerykańskiej organizacji o kolejnym Majorze brazylijski Last Dance położył już rundzie numer dziewiętnaście, deklasując wynikiem 16 do 3 ekipę sh1ro.

Russian Federation Cloud9 1:2 Imperial Brazil

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.