Pięciu Polaków, jak do tej pory miało okazje zagrać w play-offach Majora. Mowa tu oczywiście o legendarnym składzie Virtus.pro. Dziś do tego zaszczytnego grona dołączają Dycha z Hadesem, którzy już za kilka dni powalczą o awans do półfinału PGL Major Antwerp.

Jeszcze kilka lat temu błąkał się po polskim podwórku, by mając ponad dwadzieścia lat zagrać na swoim pierwszym lanowy turnieju w barwach Teamu Kinguin, a dziś jest kluczową postacią jednego z najbardziej obiecujących zespołów w Europie. Już za kilka dni Paweł „Dycha” Dycha wraz z Aleksandrem „Hadesem” Miskiewiczem, który do fińskiej organizacji dołączał przecież, jako stand-in, zagra przed wielotysięczną publicznością w Antwerpii. Po latach niepowodzeń w końcu polska flaga powróci na Counter-Strike’owe salony! ENCE dopięło swego i awansowało do ćwierćfinału PGL Major Antwerp!

ENCE po raz kolejny udowodniło, że jest zespołem, potrafiącym radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Dziś ekipa dwójki Polaków przegrywała po pierwszej mapie z Heroic 0 do 1, lecz dzięki świetniej grze po stronie broniącej na Mirage’u i Nuke’u zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Oznacza to, że zawodnicy fińskiej organizacji awansują do ćwierćfinału Majora z bilansem 3-1 i zagrają na Sportpaleis Antwerp Arena.

European Union ENCE 2:1 Heroic Denmark

Dla Hadesa i Dychy będzie to wyjątkowe przeżycie. Nasi rodacy ani razu nie mieli okazje wystąpić przed tak ogromną publicznością, jaka zgromadzi się na Sportpaleis Antwerp Arena, która pomieścić przecież może nawet 17 tysięcy osób. Na ten moment rywal ENCE w ćwierćfinale PGL Major Antwerp nie jest jeszcze nam znany.Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.