Nie będzie wieczornej fiesty na brazylijskich ulicach. Imperial po porażce 0 do 2 z Copenhagen Flames odpadło z PGL Major Antwerp z bilansem 2-3.

Po wczorajszym zwycięstwie Imperial z Cloud9 uwierzyliśmy w to, iż Last Dance FalleNa i spółki może być czymś, co przejdzie do historii Counter-Strike’a. W meczu o awans do najlepszej ósemki PGL Major Antwerp Brazylijczycy mieli zmierzyć się z Copenhagen Flames, które miało na swoim koncie dwie porażki z rzędu. Imperial zdecydowanie nie było więc bez szans w starciu z Duńczykami i scenariusz, w którym drużyna żywych legend pokonuje formację roeJa i zapewnia sobie miejsce w fazie play-off Mistrzostw Świata, wydawał się całkiem prawdopodobny.

Niestety serwer szybko zweryfikował Imperial. Już na pierwszej mapie Copenhagen Flames chciało pokazać Brazylijczykom ich miejsce w szeregu. Duńczycy na Inferno byli zespołem o klasę lepszym od swoich przeciwników, co odzwierciedlał sam rezultat – 16 do 2. Druga mapa również długo układała się po myśli Europejczyków. To właśnie oni kontrolowali mecz przez większą część jego trwania. Pomimo tego, to jednak drużyna FalleNa jako pierwsza zapewniła sobie punkt mapowy, którego jednak nie wykorzystała, a jeżeli nie marnujesz tego typu szanse na turnieju tej rangi, musisz liczyć się z tym, iż rywale będą dla ciebie bezlitości.

Copenhagen Flames doprowadzając do dogrywki, poczuło ponownie krew. Duńczycy kontrolowali w niej sytuacje i finalnie pokonali Brazylijczyków 22 do 18, domykając mecz już na dwóch mapach. Drużyna roeJa raz na zawsze zniszczyła więc piękny sen brazylijskich fanów o mistrzowskim Last Dance swoich rodaków w Antwerpii.

  • Denmark Copenhagen Flames 2:0 Imperial Brazil

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.