Przyszedł czas na najlepsze spotkania trzeciego dnia PGL Major Kraków 2017. Pierwszym z nich był mecz Gambit kontra Virtus.pro. Niestety Polacy polegli w tej batalii.

• Mapa de_Train – Poland Virtus.pro 11:16 Kazakhstan Gambit

Virtusi świetnie się obronili w pistoletówce. Następnie mieli niewielkie problemy w rundzie force przeciwnika, lecz również uniknęli opresji. To zapewniło im wczesne stabilne prowadzenie 3:0. Odparli atak również na pierwszym fullu Kazachów, głównie dzięki skrócie Snaxa, któremu asystował pasha. Janusz na alejce po świetnym granacie oślepiającym wyeliminował dwóch wrogów i dał swojemu zespołowi sporą przewagę. Przy wyniku 5:0 Zeus zarządził przerwę taktyczną. Dopiero po nim udało im się zdobyć pierwszy punkt. Po nim Polacy zostali zmuszeni do rozegrania eco, leczy tylko gdy nasi ponownie wyposażyli się w karabiny znów stawili czoło atakującym terrorystom. Obydwie drużyny wymieniły się punktami, lecz zadziałało to na niekorzyść Virtusów. Polacy ponownie musieli grać na samych pistoletach, przez co Gambit doprowadziło do remisu. Było widać, że kazaski zespół czuł respekt do naszych rodaków. Nawet gdy wiedzieli, że ich oponenci dysponują samymi pistoletami, to i tak nie podejmowali pochopnych decyzji. Każdy ich ruch był dwukrotnie przemyślany. Dzięki temu Gambit wygrało pierwszą połowę wynikiem 7:8.

Virtus.pro poległo w drugiej pistoletówce, lecz wykonali tzw. plan minimum i podłożyli bombę. Dzięki niej szybciej mogli przekupić bronie i zagrać na fullu. Ten okazał się skuteczny i Polacy zaczęli wracać do tego spotkania. Gambit nie dało rozpędzić się naszym i szybko zarządzili pauzę taktyczną. Virtusom udało się jeszcze wyrównać wynik, lecz nie zdołali wyjść na prowadzenie. To Gambit rozdawało karty i to oni zyskali dominację pod koniec tego spotkania. Ostatnią szansę nasi zyskali przy wyniku 10:14. Wtedy Kazachy wyciągnęli asa z rękawa. Wykorzystali podsadzkę w alejce aby zyskać przewagę w tej rundzie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 11:16.