Kolejny mecz przyniósł nam emocję związane z drużynami, których bilans wynosił 1/0. G2 spotkało się w nim z Cloud9. Francuzi byli lepsi i wygrali z Amerykanami 16:11.

Proces odrzucania map:

  • United States Cloud9 odrzuca Nuke
  • France G2 odrzuca Mirage
  • United States Cloud9 odrzuca Cobblestone
  • France G2 odrzuca Train
  • United States Cloud9 odrzuca  Overpass
  • France G2 odrzuca  Inferno
  • Mapą spotkania został Cache – France G2 16:11 United States Cloud9

G2 zaczęło spotkanie jako terroryści, natomiast Cloud9 musiało radzić sobie po stronie CT. Pierwsza runda pistoletowa wpadła w dość łatwym stylu na konto Amerykanów, którzy w następnej odsłonie, przy użyciu lepszego ekwipunku nie byli w stanie powstrzymać wejścia francuskiej ekipy. Mieliśmy więc remis 1:1 i „Super Team” mógł odskoczyć z wynikiem, gdyż ich rywale nie mogli grać fulla. Okazało się, że wyjście na większe prowadzenie nie będzie takie proste. W czwartej rundzie doszło do sporego zamieszania i Nathan 'NBK' Schmitt musiał ratować sytuację. Dał sobie radę w clutchu 1v1, kiedy jego ostatnim rywalem na mapie był Jake 'Stewie2k' Yip. W dalszej fazie pierwszej połowy, cały czas kontrolę nad wszystkim trzymało G2. C9 chciało jakoś poprawić swoją defensywę, używali nawet pauzy taktycznej, ale nie pomogło to w złapaniu większego kontaktu z enemy. „Super Team” swoją solidną stroną TT wypracował sobie w pierwszej połowie wynik 10:5, a w ostatniej rundzie główną rolę odegrał Kenny 'kennyS' Schrub, który zwyciężył w sytuacji 1v1.

Część pojedynku numer dwa zaczęła się oczywiście od pistoletówki. Tym razem lepsi okazali się być w niej reprezentanci G2 Esports. Zagrali oni bardzo agresywnie i jak widać opłaciło się to. W bardzo szybkim tempie doprowadzili do rezultatu 13:5 i brakowało im naprawdę niewiele do zwycięstwa całej mapy. Okazało się jednak, że to wszystko nie będzie takie proste. Cloud9 z rundy na rundę wyglądało solidniej i widać było, że mają ochotę na powrót. Ostatecznie jednak mimo ładnej walki ze strony Amerykanów, nie dali oni rady i to G2 triumfowało wynikiem 16:11.

Za kilka minut rozpocznie się ostatni pojedynek dzisiejszego dnia w ramach kwalifikacji do Majora. Wystąpi w nim ekipa GODSENT mousesports. Zapraszamy na polską transmisję u Piotra 'izaka' Skowyrskiego oraz tutaj, aby zdobyć więcej potrzebnych informacji na temat wydarzenia.