G2 Esports z awansem na PGL Major! Francuzi pokonali FlipSid3 w ostatnim meczu trzeciego dnia kwalifikacji i z czystym kontem przebrnęli przez ten etap rywalizacji.

Proces odrzucania map:

  1. France G2 Esports odrzuca Mirage
  2. FlipSid3 odrzuca Cobblestone
  3. France G2 Esports odrzuca Train
  4. FlipSid3 odrzuca Cache
  5. France G2 Esports odrzuca Overpass
  6. FlipSid3 odrzuca Inferno
  7. Mapa spotkania: Nuke
  • de_Nuke – FlipSid3 13:16 France G2 Esports

Pistoletówka wpadła na konto G2 Esports, które zaczęło Nuke'a po stronie broniącej. Czterema zabójstwami popisał się Alexandre 'bodyy' Pianaro. Francuzom udało się ponowić sukces w dwóch następnych starciach, gdzie mieli lepsze wyposażenie. Pierwszy full nie zmienił przebiegu tego spotkania i w dobrym stylu padł łupem antyterrorystów. Zaczęli oni uzyskiwać coraz większą przewagę, nie tylko wyniku, ale również ekonomiczną. FlipSid3 zupełnie nie radziło sobie z fantastyczną defensywą rywala. Nie byli nawet blisko powodzenia – tylko w jednej z siedmiu rund udało im się podłożyć bombę, a przez ten okres meczu zdobyli zaledwie dwanaście fragów. Wtedy zobaczyliśmy nieco odmieniony zespół z regionu CIS. Zwyciężyli pojedynek na niepełnym ekwipunku, a główną rolę odegrał w tym Denis 'electronic' Sharipov, który zabił czterech przeciwników. Dzięki temu, terroryści wkroczyli na właściwą ścieżkę i zaczęli zmniejszać stratę do rywala, a także zmusili go do gry na pistoletach przy wyniku 3:7. Przewaga Francuzów stopniała do trzech punktów i wreszcie zdołali odpowiedzieć. Chwilę później zostali jednak zresetowani i wydawało się, że to FlipSid3 przejmie inicjatywę do końca pierwszej połowy właśnie dzięki różnicy finansów. Oba zespoły wymieniły się jednak rundami i ostatecznie G2 Esports wygrało tę część spotkania 9:6.

Bohaterem drugiej pistoletówki został Georgi 'WorldEdit' Yaskin, który zdobył trzy świetne fragi i w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej ekipy. Antyterrorystom udało się również wygrać kolejną rundę, w której grali z przewagą ekwipunku. Trzecie starcie tej połowy to już karabiny w wyposażeniu francuskiej drużyny. Udało się je należycie wykorzystać i tym samym dopisać dziesiąty punkt na swoje konto. Zawodnicy strony atakującej zaczęli dominować kolejny epizod meczu i cały czas powiększali swoje prowadzenie. FlipSid3 odpowiedziało skuteczną defensywą dopiero przy wyniku 8:14 na swoją niekorzyść. Byli w stanie powtórzyć to również w kilku następnych pojedynkach i pomiędzy obiema formacjami była już tylko jedna runda różnicy. Wtedy Francuzi w końcu zaprezentowali dobrą ofensywę i zyskali dwa punkty meczowe. Nie bez problemów, ale wykorzystali już pierwszy z nich. Tym samym G2 Esports zgarnia awans na PGL Major po zwycięstwie nad FlipSid3 wynikiem 16:13.