forZe zrobiło kolejny poważny krok ku awansowi do Fazy Legend PGL Major Antwerp. Pierwsze zwycięstwo w Belgii zanotowało natomiast Complexity.

Complexity nie miało innego wyjścia. Jeżeli ekipa Grima chciała liczyć się jeszcze w grze o awans to musiała pokonać IHC. Mongolska formacja to bezapelacyjnie najsłabszy zespół w całej stawce na Majorze. Oglądając jednak pierwszy mecz amerykańskiej ekipy, mogliśmy mieć ogromne wątpliwości, czy podopieczni T.cego  na pewno są w stanie bez większych problemów rozprawić się z Mongołami. Teraz wiemy, że nie do końca.

Początek spotkania nie należał do Complexity. Mongolski zespół wygrał rundę pistoletową i pierwotnie świetnie spisywał się po stronie atakującej na Nuke’u, prowadząc w pewnym momencie 6 do 2. Ostatecznie ekipie Grima udało się jednak zminimalizować tę przewagę do jednego punktu na zakończenie pierwszej połowy. Po zmianie stron drużyna za oceanu spisywała się już jednak znacznie lepiej. Chociaż Amerykanie nie wystrzegali się po raz kolejny prosty błędów, to finalnie zdołali pokonać IHC wynikiem 16 do 3.

  • Mongolia IHC 13:16 Complexity United States – Nuke

O drugie zwycięstwo na Majorze w międzyczasie walczyli gracze forZe i Bad News Eagle. Obie formacje doskonale zdawały sobie sprawę z tego, przed jaką szansą stanęły. Niewątpliwie ani Rosjanie, jak i Kosowianie nie wyobrażali sobie scenariuszu, w którym kończą pierwszy dzień w Antwerpii z bilansem 1-1.

Na serwerze dużo lepiej spisywali się jednak reprezentanci forZe. Wprawdzie zawodnicy Bad News Eagle również mieli swoje dobre momenty, lecz jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się rezultatem 6 do 9 dla Rosjan. Po zmianie stron to właśnie zawodnicy ze Wschodu podejmowali lepsze decyzje w ataku, w związku z czym bez większych problemów domknęli mecz wynikiem 16 do 7.

  • 🇽🇰 Bad News Eagles 7:16 forZe – Inferno Russian Federation

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.