Astralis oraz Outsiders to kolejne zespoły, które zbliżają się do Fazy Legend na PGL Major Antwerp 2022. Complexity oraz MIBR wykonują krok do tyłu.

Astralis napotkało na swojej drodze bardzo ciężkiego rywala w drugiej rundzie – Vitality, które wczoraj spuściło im niezły łomot. Los odpłacając im za wczorajszą trudność odpłacił im łatwym oponentem w trzeciej rundzie, wszak Duńczycy zmierzyli się z młodzikami z MIBR. Spotkanie odbyło się na mapie Overpass, na której Brazylijczycy mieli ogromne trudności ze skutecznym atakiem na obszary bombowe. Chelo i spółka chcieli grać na tzw. czerwony zegar, przeprowadzając ofensywę na sam koniec rundy, ale Astralis wiedziało jak radzić sobie z takim stylem, przez co terroryści często… zachowywali broń w oznace bezradności i zaledwie trzykrotnie dopisali punkt na swoje konto.  Jednak po zmianie stron, role się odwróciły! MIBR walczyło o comeback, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16:13.

W meczu pomiędzy Complexity oraz Outsiders również zobaczyliśmy mapę Overpass. Amerykański zespół wczorajszymi meczami udowodnił, że nie jest gotowy na grę na poziomie Mistrzostw Świata. Mimo że zdobyli jedno zwycięstwo, to styl w jakim pokonali IHC ujawnił, że zawodnikom zza oceanu brakuje umiejętności i doświadczenia. Dziś wprawdzie zdobyli kilka punktów w walce na rosyjską formacje, lecz znów mecz zakończył się dla nich porażką.

  •  Denmark Astralis 16:13 Brazil MIBR (BO1)
  •  United States Complexity 9:16 Russian Federation Outriders (BO1)

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.