Specjalnych zaskoczeń na start Fazy Legend nie ma. Copenhagen Flames i Heroic udanie inaugurują drugą rundę turnieju, dopisując na swoje konto po zwycięstwie.

Nam kibicom dużo więcej emocji dostarczył pojedynek pomiędzy Copenhagen Flames a Bad News Eagles. Pierwotnie to kosowski zespół wyglądał na zdecydowanie pewniej. Odzwierciedlał to również sam wynik po pierwszej części spotkania – 9 do 6. Po stronie atakującej Duńczycy wyglądali już znacznie lepiej. Wielokrotnie wykazywali się świetnymi umiejętnościami indywidualnymi, co pozwoliło im finalnie pokonać ekipę rigoNa wynikiem 16 do 14.

  • Bad News Eagles 14:16 Copenhagen Flames Denmark  – Ancient

Wedle oczekiwań zwycięstwo na start drugiej rundy PGL Major Antwerp odniosło również Heroic. Pierwszym rywalem Duńczyków byli Amerykanie z Teamu Liquid, którzy przez wielu są spisywani na straty, po niezbyt dobrej postawie w Fazie Pretendentów. Zespół ELiGE’A próbował dotrzymywać kroku swoim rywalom, lecz nie był na tyle  dobrze dysponowany, by ostatecznie pokonać półfinalistów ze Sztokholmu.

  • Denmark  Heroic 16:11 Liquid United States  – Vertigo

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.