FaZe Clan jako pierwsze awansuje do finału PGL Major Antwerp 2022. Europejska formacja pokonała Team Spirit – dotychczas największe zaskoczenie turnieju.

Na każdym Majorze trafia się jeden zespół, który zaskakuje cały świat Counter-Strike'a przekraczając swoje teoretyczne możliwości. W Antwerpii taką drużyną okazało się Spirit, które ledwo załapało się na awans na Majora, a mimo to jak burza przebrnęli przez Fazę Pretendentów oraz Fazę Legend. Rosjanie w ćwierćfinale pokonali FURIĘ, zaś dziś spotkali się z FaZe Clanem. Skład pod przywództwem karrigana przed startem wydarzenia stawiany był w roli faworyta do podniesienia pucharu w Belgii i dziś to udowodnili.

Pierwsza mapa tego pojedynku zakończyła się teoretycznie dość bliskim wynikiem, wszak było to 16:13 na korzyść FaZe, ale oglądając to starcie nie było wątpliwości kto wyjdzie z niego zwycięsko. FaZe kontrolowało potyczkę od samego początku do samego końca. Nie można tego powiedzieć o mapie Dust2, na której to Spirit jako pierwsze zdobyło piętnasty punkt i miało aż dwie okazje do zamknięcia meczu, lecz obie zmarnowali. Przełamali się dopiero w doliczonym czasie gry, ale żadna ze stron przez długi czas nie mogła postawić kropki nad „i”. Dopiero po czterech dogrywkach FaZe w pięknym stylu wykończyło mecz – karrigan zanożował ostatniego oponenta!

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.