FaZe Clan zapewnia sobie miejsce w fazie pucharowej PGL Major Antwerp 2022 po bardzo wyrównanym starciu z Copenhagen Flames.

FaZe Clan może uznać pierwszą połowę 2022 roku za bardzo udaną. Najpierw podnieśli puchar w katowickim Spodku, mimo że grali ze zmiennikiem, a następnie wywalczyli sobie mistrzostwo w 15. sezonie ESL Pro League. Naturalne jest więc, że w Antwerpii są jednym z faworytów do wygrania Majora, o co walczy przede wszystkim karrigan, który otarł się o to lata temu w barwach tej organizacji. Stąd niemałym zaskoczeniem była porażka z ENCE na start belgijskiego turnieju, po którym FaZe musiało zdecydowanie dłużej pracować na awans.

Dziś w meczu promocyjnym spotkali się ze świetnie przygotowanym Copenhagen Flames. Dla duńskiej formacji była to druga szansa na zapewnienie sobie miejsca w najlepszej ósemce i można już powiedzieć – drugi raz ją zaprzepaścili. Duńczycy wygrali na pierwszej mapie, mimo że ta została wybrana przez FaZe. Gracze prowadzeni przez karrigana wykazali bardzo silną psychikę, wszak zdołali wrócić do meczu na drugiej lokacji, a następnie zdominować oponentów w decydującym starciu.

Na serwerze królował dziś Håvard „rain” Nygaard, czyli gracz związany z organizacją już od przeszło sześciu lat. Co ciekawe strzelecko nie odstawał nawet wspomniany wcześniej karrigan, który zazwyczaj zamyka tabelę w meczach FaZe.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.