Ten mecz na de_cobblestone był niezwykle ciekawy. Zdecydowanym faworytem było BIG. Mało jednak brakowało, a Tengri doprowadziłoby do dogrywki. Tak się jednak nie stało i to właśnie niemiecki zespół może cieszyć się zwycięstwem.

Proces wyboru mapy:

  • Germany BIG odrzuca Mirage
  • Kazakhstan Tengri odrzuca Train
  • Germany BIG odrzuca Nuke
  • Kazakhstan Tengri odrzuca Cache
  • Germany BIG odrzuca Inferno
  • Kazakhstan Tengri odrzuca Overpass
  • Mapa spotkania: Cobblestone

Wynik tego meczu otworzyło Tengri, które rozpoczęło po stronie broniącej. Kazachowie nie mieli problemu z wykorzystaniem przewagi broni, i już na początku meczu mieli trzy razy więcej punktów, niż to miało miejsce we wczorajszym spotkaniu przeciwko mousesports. Antyterroryści wygrali cztery pierwsze potyczki, po których nadszedł czas na BIG. Terroryści zadali dwa szybkie ciosy, które skutecznie zburzyły ekonomię rywali. Niemcy zgarnęli jeszcze jeden punkt, po którym musieli przełknąć gorycz porażki z racji utraconego bs-a „B”.  Tengri nie zdołało pójść za ciosem. Podopieczni Alexandra „kakafu” Szymanczyka przegrali na grające z niemal samymi pistoletami Tengri. Dzięki dwóm clutchom z rzędu w wykonaniu Johannesa „tabsen” Wodarz (1vs1 i 1vs2), BIG doprowadziło do remisu 6:6. Faworyci tego spotkania dosyć późno objęli prowadzenie. Mimo wszystko, to właśnie BIG zapewniło sobie wygranie pierwszej połowy. Zdobywając piętnastą rundę, niemiecki zespół rozpoczął grę po drugiej stronie z przewagą 9:6.

Berlin International Gaming tryumfowało w drugiej rundzie pistoletowej oraz w następujących po niej starciach eco przeciwników. Zwyciężenie fulla dało niemieckiej formacji dużą pewność siebie. Wszystko wskazywało na to, żę prowadzące 13:6 BIG wygra to spotkanie. Tengri nie miało zamiaru się poddać. Dobry „fake” pozwolił Kazachom na zdobycie kolejnego, jakże cennego punktu. Kazachstański skład spróbował szybko zaatakować bombsite „B” i to wyszło mu na dobre. Terroryści zaczęli odrabiać straty. Posiadając już tylko dwa punkty przewagi, BIG zdecydowało się na skorzystanie z taktycznej pauzy. Po wznowieniu Tengri nie odpuszczało. Na szczęście pojawił się tabseN, który wygrał clutcha  1 vs 2 i dał swojej drużynie 3 punkty meczowe. Tengri zdołało obronić dwa z nich. BIG wygrało to spotkanie 16:14.

Jeżeli szukacie więcej informacji, to zajrzyjcie tutaj, a na transmisję zapraszamy oczywiście do Izaka!