BIG w pojedynku z Immortals okazało się być znacznie lepsze. Niemiecki zespół pokonał enemy 16 do 9.

Proces odrzucania map:

  • Brazil Immortals odrzuca Train
  • Germany BIG odrzuca Cobblestone
  • Brazil Immortals odrzuca Nuke
  • Germany BIG odrzuca Inferno
  • Brazil Immortals odrzuca Overpass
  • Germany BIG odrzuca Mirage
  • Mapą spotkania został Cache – Germany BIG 16:Brazil Immortals

Immortals w pierwszej połowie miało za zadanie bronić ataki BIG. Pistoletówka nie poszła po ich myśli, gdyż niemiecka formacja popisała się naprawdę solidnym wejściem na bombsite A. Następna runda była rozegrana bardzo taktycznie przez tabseNa i spółkę. Wykorzystali wszystkie możliwe granaty, aby powiększyć swoje prowadzenie i nie popełnić głupich błędów na starcie. W końcu jednak, gdy na tablicy wyników ujrzeliśmy 3 do 0, Brazylijczycy uzbroili się w pełny ekwipunek. Okazało się, że nawet na fullu nie mogą ustawić dobrze swojej defensywy pod atak BIG. Kolejny punkt wpadł więc na konto Niemców, a przez to Immortals musiało grać eco. W szóstej rundzie nadeszło lekkie przełamanie. Po chwili widzieliśmy wynik 3:5. W momencie gdy zawodnicy grający po stronie CT złapali kontakt z rywalem, terroryści od razu zareagowali i znowu uciekli im z wynikiem. BIG przed zmianą stron prowadziło 10:5.

Druga część spotkania zaczęła się standardowo od rundy pistoletowej, która była bardzo ważna dla Immortals. Brazylijczycy zdecydowali się na standardowe, dość szybkie wejście na bombsite B. Antyterroryści próbowali odbić zajęty BS, aczkolwiek nie dali sobie rady. Następnie obejrzeliśmy odsłony, w których w miarę łatwo radzili sobie terroryści, ponieważ ich ekwipunek był znacznie lepszy – 8:10. Na pierwszym fullu Immortals pokazało klasę. Zostali w sytuacji 2v4, ale mimo wszystko postanowili na spokojnie spróbować i drużynowo dali radę wyjść zwycięsko z tej rundy. Później jednak nie popisali się, kiedy ich rywale grali eco – 9:11. Zmotywowani Niemcy dokończyli ten pojedynek w pięknym stylu nie oddając już ani jednego punktu do samego końca – 16:9. Obecnie BIG posiada więc dwa wygrane mecze i jeden przegrany.

Przypominamy, że cały czas trwa polska transmisja z kwalifikacji do Majora na kanale u Piotra 'izaka' Skowyrskiego. Dodatkowo, aby nabyć więcej informacji na temat turnieju zapraszamy tutaj.