Team Spirit okazało się zdecydowanie lepszą drużyną od Astralis. Duńczycy nie poradzili sobie w meczu o awans, kończąc serię best-of-three na dwóch mapach.

Astralis dobrze weszło w mecz na mapie wybranej przez oponentów – Overpassie. Duńczycy startując po stronie broniącej zdołali doprowadzić do wyniku 6:1 i dopiero wtedy Spirit zaczęło dopisywać kolejne punkty do swojego konta, choć w bardzo niestabilny sposób. Ostatecznie przed zmianą stron Rosjanie mogli pochwalić się zaledwie pięcioma punktami, lecz jak się później okazało, to był wystarczający margines błędu. Skład prowadzony przez gla1ve'a nie mógł znaleźć sposobu na skuteczne ataki na obszary bombowe, odbijając się od sił Spirit niczym od żelaznej ściany. Przez całą drugą połowę zaledwie dwukrotnie udało im się zdetonować ładunek wybuchowy. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:12.

Drugą lokacją był Ancient, wybrany przez Astralis. Duński zespół świetnie pokazywał się na tej mapie przez ostatnie miesiące, choć Spirit po turnieju RMR przyznawał, że jest to obecnie ich najlepsza mapa. k0nfig i spółka boleśnie się o tym przekonali – zostali całkowicie zdeklasowani na przez Rosjan, którzy w błyskawiczny sposób domknęli potyczkę wynikiem 16:6.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.