Scena Counter-Strike: Global Offensive rozprzestrzenia się na coraz dalsze regiony Świata. W Korei Południowej czeka na nas kolejne wydarzenie CS:GO, w którym najlepsza drużyna wzbogaci się o 30,000$!

PGL, czyli dobrze znana nam organizacja, która od 2002 roku zajmuje się produkcją wydarzeń związanych z esportem, nawiązała współpracę z KeSPA (Korea e-Sports Association), dzięki czemu powstał kolejny event CS:GO!

PGL KeSPA Regional Minor Championship: Asia to turniej, w którym powalczy osiem drużyn, z czego dwie zostały zaproszone, a sześć pozostałych wyłonią kwalifikacje w poszczególnych regionach. Wydarzenie to ma na celu rozwinięcie sceny Counter-Strike'a w regionie azjatyckim, a swój początek będzie miało w Korei Południowej, a dokładniej na Nexon eSports Arena w Seoul.

Osiem zespołów powalczy w największym dotąd takim wydarzeniu w Korei, gdzie w puli nagród znajduje się 50,000$. W dodatku dwie najlepsze drużyny turnieju awansują do kwalifikacji offline do ESL One Cologne, o którym pisaliśmy tutaj. Faza play-off odbędzie się w dniach 5-8 maja.

Zespoły, które dostały bezpośrednie zaproszenia to dobrze nam znane Renegades i TheMongolz, resztę uczestników wyłonią kwalifikacje w poszczególnych regionach:

  • kwalifikacje koreańskie – 2 zespoły
  • kwalifikacje chińskie – 2 zespoły
  • kwalifikacje południowo-wschodniej Azji – 2 zespoły

Podział nagród:

  1. miejsce – 30,000$
  2. miejsce – 15,000$
  3. miejsce – 5,000$

Dla koreańskich fanów CS:GO to wielkie wydarzenie, którym będą mogli cieszyć się nie tylko oglądając turniej na żywo w Nexon eSports Arena. Zmagania graczy będą transmitowane również w lokalnej telewizji, co zdarza się pierwszy raz w przypadku tej gry.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnych stronach organizatorów, które podajemy poniżej. Oczywiście na naszym portalu również będziemy Was informować o tym wydarzeniu.

Oficjalna strona PGL Regional Minor Championship: Asia