Wisła Kraków bez żadnych kłopotów pokonała hREDS na start Malta Vibes Knockout Series 4. Polski zespół uzyska awans do play-offów turnieju, jeżeli w następnym spotkaniu zwycięży z fnatic Rising bądź EC Kyiv.

Spotkanie Wisły Kraków z hREDS wcale nie zanosiło się na takie łatwe. Mimo że fiński zespół w rankingu HLTV zajmuje dopiero 120. miejsce, to wczoraj potrafił awansować do finału turnieju KeyDrop Cup 1, w którym ostatecznie uległ jednak forZe. W fazie grupowej rozgrywek ekipa LYNXia potrafiła pokonać m.in. ECSTATIC, które przynajmniej na papierze jest obecnie 22. drużyną na świecie.

Wisła Kraków podirytowana ostatnim słabym występem w fazie Conference ESL Pro League, nie zamierzała popełnić błędów ECSTATIC. Biała Gwiazda nie pozostawiła hREDS żadnych złudzeń i pewnie pokonała Finów wynikiem 2 do 0, na obu mapach w pełni kontrolując spotkanie w każdym jego momencie.

Od awansu do play-offów Malta Vibes Knockout Series 4 ekipę SZPERA dzieli już tylko jedno zwycięstwo.  Biała Gwiazda będzie musiała pokonać EC Kyiv bądź fnatic Rising, co nie powinno być dla polskiego zespołu większych problemem.

Wynik spotkania:

Poland Wisła Kraków 2:0 hREDS France

  • Overpass – 16:4
  • Nuke – 16:10