Ilya „Perfecto” Zalutskiy zgłosił się do administratorów portalu Liquipedia o usunięcie rosyjskiej flagi na jego profilu.

Lada moment minie rok od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Mimo to wciąż trwa głośna dyskusja o słuszności dopuszczania do gry rosyjskich zawodników, którzy na scenie reprezentują kraj agresora. Organizatorzy nawet największych turniejów, pokroju BLAST Premier, którzy na początku bieżącego roku zablokowali możliwość gry Rosjan, uchyla te obostrzenia. Na niedawnym BLAST Premier World Final wystąpili zawodnicy Outsiders, wprawdzie nie reprezentowali swojej rodzimej organizacji, lecz wciąż przy ich nazwiskach widzieliśmy biało-niebiesko-czerwoną flagę.

Jednak wygląda na to, że niektórzy rosyjscy zawodnicy chcą wziąć sprawę w swoje ręce. Na portalu Liquipedia.net pojawił się następujący przypis na profilu Ilya „Perfecto” Zalutskiy – W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, Perfecto zwrócił się z prośbą do Liquipedii o zaznaczenie, że nie chce reprezentować Rosji. Jeden z administratorów portalu potwierdził na twitterze, że Zalustkiy osobiście zwrócił się do nich, dzięki czemu w jego opisie zaznaczono, że nie reprezentuje kraju agresora.

W jego ślady poszedł również menadżer dywizji CS:GO w NAVI – Aleksandr „Lk-” Lemeshev. Z pewnością jest to ukłon w stronę ukraińskiej formacji, której barwy reprezentują wyżej wymienieni panowie. Społeczność Counter-Strike'a ciepło przyjęła ten ruch, lecz wyrażają również obawę o zdrowie i życie reprezentantów Natus Vincere oraz ich rodzin. W Rosji zabronione jest otwarte krytykowanie działań wojennych i można trafić za to do więzienia.