Koniec wolnego – czas na nowe wyzwanie! Luis „peacemaker” Tadeu objął rolę szkoleniowca w Imperial Esports, które w niedalekiej przyszłości wystąpi w IEM Summer.

Luis „peacemaker” Tadeu w lutym przestał pracować jako trener MAD Lions. Został wówczas przesunięty na ławkę rezerwowych, na której spędził trzy miesiące. Następnie jego kontrakt wygasł, co pozwoliło mu rozejrzeć się za nową przygodą. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że podjął się coachowania Imperial Esports, które aktualnie szykuje się na udział w prestiżowym wydarzeniu – IEM Summer 2021 z pulą nagród wynoszącą $250 000 i światową czołówką na liście drużyn.

Warto podkreślić, że peacemaker będzie miał okazję działać w jednej ekipie z Fernando „fer” Alvarengą, który jest jej stand-inem od kwietnia. Nie wiadomo natomiast jak długo to potrwa, ponieważ być może Fernando zaraz po rozegraniu Intel Extreme Masters odpuści sobie dalszą grę w tym zespole.

Tadeu od rozpoczęcia kariery szkoleniowca trenował już sporą ilość formacji. Zaliczył epizody między innymi w Team LiquidHeroicTyLoo i podanym wcześniej MAD Lions, w którym udało mu się zwyciężyć pierwszą odsłonę FLASHPOINTA. Nie ulega zatem wątpliwości, że posiada ogromne doświadczenie. Pytanie tylko, czy będzie w stanie przełożyć je na wyniki dywizji, do której trafił.

Skład Imperial wygląda następująco:

  • Brazil Arthur „⁠f4stzin⁠” Schmitt
  • Brazil Caio „⁠zqkS⁠” Fonseca
  • Brazil Gustavo „⁠SHOOWTiME⁠” Gonçalves
  • Brazil Cristopher „⁠ckzao⁠” Chalus
  • Brazil Fernando „⁠fer⁠” Alvarenga – zmiennik
  • Brazil Luis „peacemaker” Tadeu – trener