Dziś na oficjalnych serwerach wylądował patch 11.3. Spora aktualizacja wprowadziła zmiany aż dla dwudziestu czempionów, którzy potrzebowali lepszego wyważenia siły.

Patch 11.3 to standardowa aktualizacja, która pojawia się co dwa tygodnie. Jednak dzisiejsza notka może okazać się szalenie ważna, wszak wnosi do rozgrywki mnóstwo zmian. Podjęto próbę wyważenia aż 21 bohaterów oraz zmodyfikowano statystyki aż 16 przedmiotom.

Zdecydowanie najciekawszą z długiej listy zmian jest dodanie dodatkowych przeliczników pod AP dla Shyvany. Półsmoczyca grana pod moc umiejętności oprócz sporej ilości obrażeń z E, nie była w stanie dołożyć czegoś od siebie z pozostałych skilli. Riot Games chce zbalansować tę sytuację, dodając jej przeliczniki pod Q oraz dodatkową prędkość poruszania się, zależną od posiadanego AP.

Jedną z najpilniejszych zmian, było osłabienie Pantheona. Wojownik zwany Niezniszczalną Włócznią przez ostatnie tygodnie zdominował Summoners Rift, pojawiając się niemalże w każdej roli. Jego zestaw umiejętności o ogrom obrażeń sprawiał, że postać ta sprawdzała się zarówno na alejkach solowych, lesie a nawet jako wsparcie – posiadając przy tym spory współczynnik wygranych. Osłabienia zarówno potrzebnych przez niego przedmiotów, ale również jego skilli, powinny przywrócić go w bardziej zbalansowaną pozycję.

Pełną listę zmian możecie znaleźć pod tym adresem, a poniżej prezentujemy ich omówienie przez Nervariena: