Jarosław „pasha” Jarząbkowski zagra w otartych kwalifikacjach do World Electronic Sports Games. Swój skład skompletował z młodzików Pasha Gaming School.

Pod koniec października wystartował projekt Pasha Gaming School, który ma pomóc rozwijać się graczom w każdym wieku i na każdym stopniu zaawansowania . Od samego początku mówione było, że najbardziej perspektywiczni gracze mogą liczyć na wsparcie samego Jarosława „pashy” Jarząbkowskiego. Pomoc okazywana będzie na różne sposoby, bezapelacyjnie najlepsi zgarną stypendia, inni będą mogli liczyć na merytoryczne rady od samego Jarka, a jeszcze inni otrzymają szansę gry z „dyrektorem szkoły”.

Taką szansę otrzymuje czterech zawodników, którzy u boku Pashy zagrają otwarte kwalifikacje do World Electronic Sports Games, turnieju z milionem w puli nagród. Jednak aby uszczknąć choć część z tej sumy, zawodnicy muszą przejść przez długą drogę eliminacji – najpierw otwarte, potem zamknięte, a na koniec finały regionalne.

Jak wygląda skład pashy? Następująco:

  • Jarosław „pasha” Jarząbkowski
  • Kamil „Siuhy” Szkaradek
  • Wojciech „rick” Klęba
  • Igor „ewrzyn” Olszewski
  • Mateusz „MTZ” Malinowski

Warto wspomnieć, że dwóch zawodników tego składu jest wyjątkowo młoda, wszak ewrzyn posiada zaledwie 16 lat, a MTZ jest rok starszy. Duet ten może pozyskać doświadczenie od zwycięzcy Majora, a tym nie może pochwalić się każdy zawodnik.

Pierwsze kwalifikacje do WESG wystartują jeszcze dziś o godzinie 18:00. Trzy polskie zespoły otrzymały bezpośrednie zaproszenie do zamkniętego turnieju eliminacyjnego, a są to reprezentanci Virtus.pro, Illuminar Gaming oraz Aristocracy.