Internetowi detektywi ostatnio mocno rozgrzali serca graczy CS:GO. Według nich w ciągu najbliższych kilku dni doczekamy się nowego interfejsu w grze opartego na silniku Source 2.

Gdy CS:GO miało oficjalną premierę w Chinach, Valve przeprowadził specjalną konferencję przedstawiającą obecne możliwości gry oraz obiecał kilka usprawnień i dodatków. Wiele osób wątpiło, że twórcy dotrzymają słowa. Póki co sprawdziło się jedno zobowiązanie, a mianowicie wypuszczenie nowej operacji w ciągu lata. Mowa była też o usprawnieniach systemu obrony przed oszustami. Nie było oficjalnego potwierdzenia, lecz w lipcu osiągnięta została rekordowa liczba ukaranych oszustów. Wyniosła blisko 150 tysięcy.

Kolejną obietnicą było wprowadzenie nowego interfejsu opartego na silniku Source 2. Osoby skrupulatnie śledzące wszystkie pliki i poczynania deweloperów twierdzą, że może się to wydarzyć już lada moment. Przewidują dzień 21 sierpnia, czyli piąte urodziny Counter-Strike: Global Offensive. Skąd takie wnioski?

Wraz z ostatnią aktualizacją wersji beta, w której zmieniono Five-SeveN, przemycona została zmiana wprowadzające dwa tajemnicze rozszerzenia tzw. DLC. Patrz zdjęcie poniżej.

Oficjalna wersja gry oraz ta od Perfect World oznaczone są kolejnymi numerami. Tak samo jest z nowymi rozszerzeniami, które zajmują teraz dwa pierwsze miejsca w tabeli. Oznacza to, że nowy dodatek zaimplementowany zostanie zarówno dla nas, jak i graczy z Dalekiego Wschodu. Warto też zauważyć, że poprzednim rozszerzeniem była paczka naklejek sprzedawana jako osobny produkt w sklepie steam.

Dodatkowym czynnikiem mogącym nas utwierdzać w przekonaniu, że będzie to coś dużego jest wzmożona aktywność deweloperów gry. Najpierw oficjalne konto steam CS:GO zostało ustawione jako prywatne. Następnie w sieci pojawiły się zdjęcia kont deweloperskich, które były w grze „Counter-Strike: Global Offensive beta dev”, czyli w specjalnej wersji tylko dla deweloperów. Być może rozszerzenia zostały udostępnione też wybranemu, wąskiemu gronu zaufanych ludzi jak np. zawodowi gracze.

Inni jednak twierdzą, że będzie to… po prostu kolejna skrzynka. Według pojawiania się poprzednich skórek w grze, można wyznaczyć pewną zależność – skrzynki pojawiają się do 2-3 miesiące. Ostatnia została zaimplementowana do gry w maju wraz z Operacją Hydra. Tak więc teoretycznie przyszedł najwyższy czas na nowy zastrzyk skinów w grze.