Chorwacka marka ogłosiła zakończenie współpracy ze swoimi dotychczasowymi dywizjami. Między innymi pożegnała skład CS:GO. Powód? Trwająca pandemia koronawirusa.

Esport po raz pierwszy odczuł skutki pandemii koronawirusa w marcu. To właśnie wtedy jedno z największych wydarzeń w sezonie – Intel Extreme Masters Katowice musiało odbyć się bez udziału publiczności. Następnie cała scena przeniosła się na rywalizację tylko i wyłącznie w sieci.

Dziś dowiedzieliśmy się, że przez sytuację na świecie CR4ZY na ten moment odpuszcza sobie prowadzenie esportowych drużyn. Jedną z nich była formacja CS:GO, którą opiekował się znany społeczności szkoleniowiec – Ivan „Johnta” Shevtsov, który wcześniej trenował m.in. HellRaisers Winstrike. Grono Ivana na przełomie ostatnich miesięcy nie było w stanie osiągnąć niczego większego. Brak wyników i utrata pracodawcy nie spowodowało jednak rozpadu. Shevtsov już potwierdził, że ekipa chce się trzymać razem i poszukiwać nowego domu.

Jeżeli chodzi o przyszłość CR4ZY, to w tej chwili wiadomo, że marka skupi się na mniejszych projektach. Do tego zamierza tworzyć strategię na przyszły rok. Zapewne zatem jeszcze usłyszymy o wspomnianej organizacji, gdy tylko wszystko się ustabilizuje.

Niżej przedstawiamy skład ex-CR4ZY:

  • Ukraine Sergiy „⁠DemQQ⁠” Demchenko
  • Ukraine Sergey „⁠Sergiz⁠” Atamanchuk
  • Ukraine Evgeniy „⁠7oX1C⁠” Motsevoy
  • Ukraine Dmitriy „⁠SENSEi⁠” Shvorak
  • Ukraine Alexandr „⁠Psycho⁠” Zlobin
  • Ukraine Ivan „⁠Johnta⁠” Shevtsov – trener