Jedna z największych polskich organizacji esportowych zwalnia całą drużynę Counter-Strike'a. PACT na ten moment bez planów na przyszłość.

Organizacja działająca na polskiej scenie Counter-Strike'a od przeszło pięciu lat, ogłosiła rozstanie się z dywizją CS:GO z końcem 2022 roku. PACT zakończyło współpracę m.in. z Dawidem „lunAtic” Cieślakiem, który był częścią tej marki od 2018 roku.

PACT rozstało się z zespołem, który należał do nadwiślańskiej czołówki. Pod koniec bieżącego roku udało im się zdobyć wicemistrzostwo ESL Mistrzostw Polski oraz stanęli na podium Polskiej Ligi Esportowej. Jednak sukcesy na rodzimej scenie w żaden sposób nie przekuwały się na arenę międzynarodową. Ekipa prowadzona przez Dawida „lunAtica” Cieślaka przez cały rok nie potrafiła wskoczyć nawet do pierwszej setki rankingu HLTV, nie mówiąc już nawet o pozycjach w okolicach top30.

Cieślak spędził pod banderą PACT aż cztery lata swojej kariery, co na standardy esportowe jest imponująco długim okresem. W tym czasie kilkukrotnie budował nowe zespoły pod własne dyktando, kilkukrotnie zdobywając mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej. Dwudziestodziewięcioletni zawodnik ogłosił na swoim twitterze, że wciąż nie chce kończyć kariery i jest gotowy na kolejne wyzwania – oczywiście w roli prowadzącego, którą pełnił przez 1765 dni spędzonych w PACT.