PACT kończy swój udział w play-offach ESEA Advanced. Zespół Sobola o awans do ESEA Premier powalczy w barażach.

Mistrzowie Polskiej Ligi Esportowej już na start play-offów ESEA Advanced przegrali z 1shot. To mocno skomplikowało sytuację Sobola i spółki, bowiem ci przez resztę część turnieju musieli radzić sobie w drabince przegranych. Mimo to podopieczni vinSa potrafili wygrać pięć kolejnych meczów z rzędu, pokonując po drodze m.in. HONORIS. To sprawiło, że polski zespół zdołał zapewnić sobie miejsce w barażach ESEA Premier.

Przygoda PACT z play-offami ESEA Advanced  zakończyła się jednak już w kolejnej rundzie. Polacy, przegrywając 0 do 2 z Linx Legacy,  odpadli z walki o bezpośredni awans do ESEA Premier. Bliskie zagwarantowania sobie slota na zapleczu Pro Ligi jest natomiast SKADE, które dziś pokonało Into the Breach i zapewniło sobie miejsce w wielkim finale fazy pucharowej dywizji Advanced.

PACT nadal ma szanse awansować  do ESEA Premier. Zespół Sobola o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej ESEA powalczy w barażach podobnie jak AGO.  Wisła Kraków natomiast wciąż może utrzymać się w rozgrywkach bez potrzeby grania relegacji. Wystarczy, że Biała Gwiazda pokona Nemigę. Gorzej prezentuje się sytuacja Anonymo, które o miejsce u boku AGO i PACT nadal musi drżeć.  Aby dostać się do baraży, Anonimowi muszą wygrać jutrzejsze starcie z LDLC. W innym wypadku innocent i spółka kolejny sezon spędzą w dywizji Advanced.

Poland PACT 0:2 Linx Legacy Denmark

  • Overpass – 14:16
  • Ancient – 8:16