Actina PACT nie zwalnia tempa. Po udanym poprzednim etapie Nine to Five 6 – w play-offach zaliczyła pierwsze zwycięstwo. Pokonała na swojej drodze MBAPPEEK.

• Poland Actina PACT 2:0 Bulgaria MBAPPEEK

Najpierw oba składy spotkały się ze sobą na Trainie. Nasi rodacy rozpoczęli zmagania po stronie CT, zatem liczyliśmy, że będą w stanie wyciągnąć z niej wiele rund. Tak się jednak nie stało. Bułgarzy zaprezentowali naprawdę solidną ofensywę, przez którą ciężko było Dawidowi „lunAtic” Cieślakowi i spółce złapać odpowiednie tempo. Na szczęście w pewnym momencie PACT przejął inicjatywę i wypracował sobie chociaż minimalne prowadzenie – 8:7. W drugiej połowie podopieczni Vincenta „VinS” Jozefiaka czuli się, jak ryba w wodzie. Najwidoczniej woleli atakować, bowiem to wychodziło im prawie idealnie. Oczywiście, zdarzyło się parę wpadek, ale nie miały one żadnego znaczenia. Polacy triumfowali nad rywalem – 16:11.

Po kilku minutach przerwy zespoły przeniosły się na Dusta2. Bułgarska paczka miała na nim nóż na gardle, co strasznie źle na nią zadziałało. Grała bez pomysłu, nie wiedziała, co może zrobić, żeby zatrzymać rozpędzoną drużynę z Polski, która w defensywie zdobywała punkt za punktem. Ostatecznie Actina PACT cieszyła się z rezultatu 11:4, po którym wystarczyło tylko dopiąć swego w kolejnej odsłonie. Ekipa Jacka „minise” Jeziaka nie zawiodła i chwilę później zamknęła mecz wynikiem 16:7.

Tym samym mamy dwie w pełni polskie formacje w ćwierćfinałach Nine to Five 6. Jedną jest PACT, który dziś się do nich dostał, a drugą Wisła All in! Games Kraków, która otrzymała bezpośrednie zaproszenie do tej fazy turnieju.