Walka o ESEA Premier jeszcze się nie zakończyła, tak jak i faza grupowa Domination League Season 2. To właśnie w tych dwóch rozgrywkach polskie drużyny będą rywalizować.

  • Poland Anonymo – France DBL PONEY

Dzień otworzą gracze Anonymo, którzy zmierzą się z DBL PONEY w ramach 1. rundy baraży o ESEA Premier. W barażach weźmie udział osiem zespołów, połowa dostanie zaproszenie na zaplecze ESL Pro League, druga połowa zaś będzie 38. sezon rozgrywała w ESEA Advanced. System rozgrywek to drabinka podwójnej eliminacji, wystarczy wygrać dwa spotkania, by osiągnąć sukces.

Anonymo trafiło prawie najgorzej, bo na DBL PONEY. Francuzi są 27. drużyną świata według rankingu HLTV. Światełkiem w tunelu jest fakt, że bodyy i spółka nie są ostatnio w wymarzonej dyspozycji – odpadli w lipcu z dwóch turniejów, a mogą pochwalić się jedynie sukcesami w ESEA Advanced, gdzie grali z drużynami trzeciego sortu. Pojedynek będzie miał również inny wymiar – Anonymo bowiem może zrewanżować się Francuzom za mecz w 3. sezonie FLASHPOINT. Wówczas górą były Kuce, dziś liczymy na odwrotny wynik. Co ciekawe, z Anonymo zagra KEi.

  • Poland Izako Boars – Sweden GamerLegion

Przenosimy się na chwilę do innych rozgrywek, czyli Domination League Season 2. Tutaj grają Izako Boars, którzy zmierzą się w 4. rundzie fazy grupowej z GamerLegion. Stawką meczu jest awans do play-offów, przegrana zaś będzie oznaczała bilans 2-2. Dziki w odmienionym składzie wyglądają bardzo dobrze – co więcej, odnieśli już pierwszy sukces, czyli zwycięstwo na PGE Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej. Mecz ze Szwedami będzie jednak znacznie trudniejszym zadaniem, niż rywalizacja na polskim poletku.

  • Poland MAD DOG'S PACT – Russian Federation bankaPEPSI

Wracamy do rywalizacji o ESEA Premier – MAD DOG'S PACT bowiem dzisiaj może awansować do baraży o wyższą ligę. By to osiągnąć Polacy muszą dzisiaj wygrać z bankaPEPSI. Jest to mecz na wagę 5. miejsca 37. sezonu ESEA Advanced, które jest premiowane grą w barażach. Rosjanie to aktualnie 74. drużyna rankingu HLTV, ma jednak serię czterech porażek z rzędu. Miejmy nadzieję, że darko i spółka przedłużą tę passę.

Harmonogram spotkań:

  • 19:00 Poland Anonymo – France DBL PONEY – transmisja
  • 20:00 Poland Izako Boars – Sweden GamerLegion – transmisja
  • 21:00 Poland MAD DOG'S PACT – Russian Federation bankaPEPSI