PACT podobnie jak przed  tygodniem gładko pokonało HONORIS i zdołało awansować do piątej rundy drabinki przegranych play-offów ESEA Advanced.

Z czterech polskich drużyn pozostała tylko jedna. PACT będzie próbowało obronić honoru polskiego CS-a i zapewnić sobie awans do ESEA Premier. Sytuacja naszych rodzimych ekip na zapleczu Pro Ligi nie jest łatwa, albowiem każda z nich o utrzymanie w rozgrywkach powalczy w barażach. Do AGO, Wisły i Anonymo dołączyć w relegacjach może także zespół Sobola, zakładając jeden ze scenariuszów. Inny z nich jest zdecydowanie bardziej optymistyczny – gdyby podopiecznym vinSa udało się wygrać fazę pucharową ESEA Advanced, ci mieliby już pewne miejsce w kolejnym sezonie dywizji Premier.

Dziś PACT podobnie jak przed tygodniem podczas Polskiej Ligi Esportowej zdołało gładko pokonać HONORIS. Zespół TaZa i NEO musi więc porzucić marzenia o awansie do ESEA Premier i kolejny sezon ponownie spędzi w lidze Advanced. Jutro rozpędzona ekipa reatza stawi czoło Into The Breach bądź Linx Legacy, obie te drużyny napsuły już sporo krwi polskim kibicom, wygrywając z HONORIS i Izako Boars, trzymajmy więc kciuki, aby tym razem to nasi rodacy mogli unieść ręce w geście triumfu i zapewnili sobie miejsce przynajmniej w barażach ESEA Premier. Najbardziej pesymistyczny scenariusz, zakłada, że reprezentanci PACT przegrają kolejne spotkanie, a wówczas stracą jakiekolwiek szanse na promocje do wyższej klasy rozgrywkowej.

Poland HONORIS 0:2 PACT Poland

  • Overpass – 7:16
  • Nuke – 9:16