Polska Liga Esportowa była celem przez ostatnie tygodnie dla wielu drużyn z naszego kraju. Odbyły się trzy turnieje kwalifikacyjne, które były otwarte dla każdej ekipy złożonej z naszych rodaków. Ostatecznie to PACT cieszy się z awansu do PLE.

Pojedynek rozpoczął się od mapy wybranej przez OFF-MODE – Cache. Ciężko było wskazać faworyta w tym spotkaniu, ale doświadczenie przemawiało za graczami PACT. W Polskiej Lidze Esportowej zagrać pragnie każdy, ale zwycięzca tego finału mógł być tylko jeden. Początek był bardzo zacięty i emocjonujący. Obie drużyny szły łeb w łeb, aż w końcu to FAALE i spółka oddalili się od przeciwników. Rozpoczęli swoją dominację i mimo, że nie brakowało na Cache'sytuacji 1 vs. 1, to raczej PACT miało wszystko pod kontrolą. Ostatecznie wygrali mapę przeciwnika i mogli przystąpić do Overpassa z luźniejszym nastawieniem.

  • Cache Poland OFF-MODE 6:16 Poland PACT 

Cache wpadł na konto PACT, więc Overpass, który został wybrany przez rywali OFF-MODE był ostatnią szansą na dalszą walkę dla NKR'a i spółki. Nie przestraszyli się enemy i po krótkiej przerwie między mapami, zaczęli walczyć jak równy z równym, mimo że wcześniej ich gra nie wyglądała zbyt pozytywnie. W połowę wypracowali sobie przewagę 10:5, co było dość porządną zaliczką przed zmianą stron. Kiedy zaczęli grać jako terroryści na samym starcie oddali rywalom pistoletówkę. Po trzech rundach w plecy, wzięli się w garść i wrócili na właściwy tor wypracowywując sobie wynik 13:8. Wtedy to PACT przejęło inicjatywę i zaczęli powrót. Mimo, że to nie na nich ciążyła presja, to jednak ewidentnie chcieli zakończyć ten finał na dwóch mapach. Po emocjonującej końcówce p1jo, wraz z drużyną może cieszyć się z awansu do Polskiej Ligi Esportowej. Gratulację dla PACT za zwycięstwo 2:0 Wielkim Finale trzecich kwalifikacji PLE.

  • Overpass Poland OFF-MODE 14:16 Poland PACT 

Przypominamy, że w Polskiej Lidze Esportowej drużyny walczą o 240 000 PLN, a do tego będą mogli trenować w Centralnym Ośrodku Sportu. Kwalifikację dobiegły końca, teraz czekamy na zaproszenia jakie wyślą organizatorzy do wybranych drużyn.