Apeks zastąpi Outsiders w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Dallas. Rosyjski zespół w związku z problemami wizowymi nie będzie w stanie zagrać na turnieju w Stanach nawet w przypadku awansu.

Problemy każdego dnia mnożą się w szeregach Outsiders. Ostatnio pojawił się raport, jakoby Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis podjął decyzję o odejściu z drużyny zaraz po Majorze w Antwerpii, zaś teraz wiemy również, że rosyjski zespół musi wycofać się z zamkniętych kwalifikacjach do IEM Dallas. Ekipa Jame’a nawet w przypadku awansu nie będzie w stanie otrzymać wymaganych wiz.

Zamiast Outsiders w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Dallas zobaczymy Apeks. Ekipa STYKO zajmuje w tym momencie 36. miejsce w światowym rankingu HLTV, aczkolwiek specjalne zaproszenie do eliminacji zawdzięcza wysokiej pozycji w zestawieniu najlepszych drużyn ESL oraz dobrej postawie w otwartych kwalifikacjach.

Zamknięte kwalifikacje do IEM Dallas rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W swoim pierwszym spotkaniu Apeks zmierzy się z BIG. Niestety w eliminacjach zabraknie polskiego akcentu, bowiem żadna polska formacja nie zdołała przebrnąć przez otwarte kwalifikacje do turnieju w Stanach.