Osiem drużyn rozpoczęło dziś zmagania na ESL Challenger Valencia 2022. Już pierwszego dnia awans do play-offów wywalczyli sobie zawodnicy Outsiders oraz Movistar Riders.

ESL Challenger to turnieje tej samej rangi, co niegdyś DreamHack, lecz już pod nowym szyldem i nazwą. Gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę, bowiem zwycięzca lana w Hiszpanii nie tylko wzbogaci się o 50 tysięcy dolarów, ale i zapewni sobie miejsce w fazie Conference ESL Pro League.

Na ESL Challenger Valencia 2022 wystartowało łącznie osiem drużyn. Te podzielone zostały na dwie grupy. Grupą śmierci zdecydowanie okrzyknięto tę pierwszą, w której oprócz Outsiders znalazło się także Sprout oraz 00Nation i FURIA. W Grupie B zaś rywalizują Movistar Riders, MIBR, Rare Atom oraz HUMMER.

Już po pierwszym dniu turnieju w Hiszpanii możemy mówić o pewnej niespodziance. Na start Sprout sensacyjnie pokonało FURIĘ. W kolejnym meczu Kiełki musiały natomiast uznać wyższość Outsiders, które z kolei wcześniej poskromiło 00Nation, a co oznacza, że jest już pewne gry w fazie play-off.

Specjalnych zaskoczeń zabrakło natomiast w grupie B. W niej awans do fazy play-off przypieczętowało w kapitalnym stylu Movistar Riders. Hiszpanie w fazie grupowej stracili jedynie trzy rundy, gromiąc 16 do 0 HUMMER i 16 do 3 MIBR.

Kolejne spotkania w ramach ESL Challenger Valencia 2022 ujrzymy już w sobotę. Po ich zakończeniu poznamy ostatnich uczestników play-offów lanowego turnieju w Hiszpanii.