To nie tak miało wyglądać. Żadnej drużynie z Polski nie udało się pozytywnie przejść przez otwarte kwalifikacje do DH Open Summer 2019. Pozostała nadzieja w AGO, które dzięki powalczy o awans na turniej w zamkniętym etapie rozgrywek.

Dziś rano większość polskich zawodników CS:GO wstała z nadzieją, że wieczorem cieszyć się będzie z awansu do zamkniętych eliminacji DreamHack Open Summer 2019. Niestety, ale żadnej formacji z naszego kraju nie udało się osiągnąć celu. Najbliżej byli reprezentanci Actina PACT oraz Codewise Unicorns. Zarówno jedni, jak i drudzy dotarli aż do RO16, aczkolwiek na tym etapie ich przygoda z zawodami dobiegła końca. Podopiecznych Marcina „padre” Kurzawskiego po dogrywkach pokonało HAVU – 22:20, a Jednorożce uznały wyższość Sharks ulegając Brazylijczykom 11:16.

Warto jednak przypomnieć, że wciąż AGO Esports może nam poprawić humor. Jutro Jastrzębie zagrają w decydującym etapie kwalifikacji do DH Open Summer 2019, ponieważ otrzymały do niego bezpośrednie zaproszenie. Grzegorz „szpero” Dziamałek i spółka zawalczą o miejsce na LAN-ie wśród takich ekip, jak m.in. Tricked oraz Valiance.