Fińskie HAVU ogłosiło finalizację budowy swojego składu, tuż przed początkiem sezonu. Do zespołu dołączyli Otto „ottoNd” Sihvo oraz Joona „Sm1llee” Holmström.

W grudniu HAVU podziękowało za współpracę Lasse „ZORRE” Uronenowi i Jemiemu „jemiemu” Mäkinenowi. O ile drugi z nich rzeczywiście zawodził, nie potrafiąc ustabilizować formy, tak pierwszy przez lata pełnił rolę lidera w zespole. Uronen to doświadczony snajper i pewne było, że organizacja musi się postarać, aby zapełnić lukę po kimś takim. Wybór ottoNad to bardzo ambitne przedsięwzięcie.

To duży powrót dla Sihvo do aktywnej gry. Fiński AWPer pozostawał bez zespołu od grudnia 2020 roku, kiedy to rozstał się z c0ntact. Teraz ottoNd staje przed kolejną szansą wykazania się i udowodnienia swojego poziomu. Umiejętnościami już potrafił błyszczeć, pytanie jednak, jak zaprezentuje się po takiej przerwie. Sm1llee to znacznie mniej rozpoznawalna postać. 19-letni Fin dopiero stawiał swoje pierwsze zawodowe kroki w minionym roku, jako gracz hREDS. Powodziło mu się ze zmiennym szczęściem, stąd można uznać, że HAVU ryzykuje dając szansę takiemu młokosowi. Ciężko nie ulec wrażeniu, że organizacja pod presją czasu musiała zagrać vabank, kompletując swój skład Holmströmem.

Przed HAVU eliminacje na Elsa Invitational Winter 2021. Pierwszy mecz skład zagra 20 stycznia z australijskim LookingForOrg. Dużo większym turniejem dla Finów będzie z pewnością LAN Sweet LAN 2022, lecz ten odbędzie się dopiero w kwietniu.

Piątka HAVU na start sezonu to:

Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseven” Laasanen
Finland Olli „sLowi” Pitkänen
Finland Otto „ottoNd” Sihvo
Finland Joona „Sm1llee” Holmström

Finland Taneli „disturbed” Veikkola (trener)