Dziś startują ostatnie otwarte kwalifikacje do europejskiego Minora. Wśród uczestników ponownie znalazła się masa polskich ekip, a najsilniejsze dokonały roszad.

W zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora wciąż brakuje polskich ekip, a dziś jest ostatnia szansa by zgarnąć pozostałe dwa sloty. Niestety najwięksi faworyci do awansu, czyli x-kom AGO i Illuminar Gaming, dokonali roszad w swoim składzie. Jastrzębie wczoraj przesunęły na ławkę rezerwowych Miłosza „mhLa” Knasiaka, którego zastąpi szesnastoletni Maciej „F1KU” Miklas. Z kolei iHG dość niespodziewanie od głównego składu odsunęło Daniela „STOMPA” Płomińskiego oraz Oskara „oskarisha” Stenborowskiego i zgodnie z doniesieniami zastąpią ich Michał „snatchie” Rudzki i Karol „rallen” Rodowicz.

Ponownie do kwalifikacji zapisały się ekipy dobrze wszystkim znane: ex-Virtus.pro, Actina PACT, AVEZ, Wisła All in! Games Kraków, czy Izako Boars. Najciekawszą sklejką do znalezienia na liście uczestników jest chillrocket, w którym zobaczymy STOMPA, oskarisha i mouza. Nie zabraknie również Polaków w międzynarodowych ekipach – Michała „okoliciouza” Głowatego w barwach ad hoc, czy Filipa „tudsoNa” Tudeva wraz z Team Secret.

Lista uczestników wciąż może się powiększyć, wszak zapisy prowadzone są jeszcze do godziny 17:00. Godzinę później wystartują pierwsze spotkania, a już jutro poznamy zespoły awansujące do zamkniętych kwalifikacji.