Czy Jastrzębie dolecą do finału? Przekonamy się o tym dziś. x-kom AGO zmierzy się w półfinale Spring Sweet Spring 3 z Entropiq.

  • Russian Federation Entropiq – Poland x-kom AGO

W świetle ostatnich wydarzeń awans do finału SSS 3 nie wydaje się już taki nierealny w przypadku AGO. Przypomnijmy sobie bowiem sytuację Polaków jeszcze tydzień temu, kiedy to mieli bilans 0-2 w fazie grupowej i znaleźli się na skraju przepaści. Od tamtej pory Jastrzębie zaliczyły jednak znakomitą serię pięciu wygranych z rzędu w rozgrywkach od Relog Media i dzięki temu są już w półfinale turnieju.

Entropiq to będzie zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik AGO w bieżącym turnieju. Rosjanie zostali zaproszeni bezpośrednio do ćwierćfinału, w którym pokonali Copenhagen Flames 2:1. Pytanie jednak, czy Spring Sweet Spring to dla nich obecnie priorytet. Entropiq jest bowiem w grze w aż czterech różnych rozgrywkach, w tym w kwalifikacjach do Majora dla regionu CIS – tam idzie im zdecydowanie najgorzej. Dwa pozostałe turnieje z kolei mają większą pulę nagród. To, co mogłoby stanowić motywację dla El1ana i spółki to awans na LAN Sweet LAN 2022. Niemniej jednak w motywacji zawodników widzimy pewną lukę, którą mogą Jastrzębie wykorzystać.

W kontekście motywacji AGO jest na drugim biegunie. Zespół w 2021 roku jeszcze nic nie wygrał, dotarł za to do finałów Snow Sweet Snow 2 czy ESEA Premier Season 37. Teoretycznie zwyciężył na ESL Mistrzostwach Polski, ale ostatecznie przez walkovera Jastrzębie straciły tytuł mistrza kraju. Teraz nadarza się idealna okazja, by w końcu coś wygrać. W potencjalnym finale Polacy zmierzą się ze zwycięzcą pary Complexity – 1WIN.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00, ewentualny finał zaś o 18:00. Transmisja wszystkich spotkań odbędzie się na kanale GG League.