Zawodnicy AVEZ Esport spróbują dziś wykorzystać swoją życiową szansę rozpoczynając walkę w głównych kwalifikacjach do FLASHPOINT.

Podczas gdy większość polskich zespołów dokonuje zmian kadrowych, szukając ze świecą idealnej piątki, gracze AVEZ Esport stają przed życiową szansą. Zakontraktowany zaledwie pięć miesięcy temu skład może dziś przynieść największy sukces organizacji. Podopieczni Adama „destru” Gila rozpoczną dziś walkę w turnieju LAN-owym w Los Angeles, a stawką jest nie tylko rzucone na stół $64.000 ale też dwa miejsca w lidze FLASHPOINT, w której pula nagród wynosić będzie okrągły $1.000.000.

AVEZ przed wyjazdem ćwiczyło na bootcampie i jeśli wierząc wypowiedziom zawodników, przepracowali go sumiennie. Swój pierwszy mecz rozegrają na formację Orgless, czyli sklejkę złożoną z wolnych agentów Nowego Kontynentu. W grupie A znaleźli się jeszcze zawodnicy BIG oraz brazylijskiego DETONA, więc śmiało można stwierdzić, że awans jest w zasięgu ręki Polaków. Problemem może okazać się mecz o awans, bo potencjalnie mogą trafić na Copenhagen Flames lub HAVU, a przegrany nie otrzyma drugiej szansy. Zaledwie jedno BO3 w play-offach zadecyduje o tym, kto zapewni sobie miejsce w lidze FLASHPOINT.

Najlepsze dwie drużyny z rozpoczynających się dziś kwalifikacji, dołączą do takich ekip jak Dignitas, Gen.G, czy Cloud9 w głównej lidze. Nie są znane dokładne daty tego wydarzenia, jednak całość zostanie rozegrana offline właśnie w Los Angeles. Pulą nagród będzie okrągły milion dolarów.

Harmonogram spotkań grupy A:

  • 18:00 – Germany BIG vs Brazil DETONA
  • 19:30 – Poland AVEZ vs Canada Orgless
  • 00:00 – mecz zwycięzców