x-kom team dzięki zwycięstwu Good Game League 2018 otrzymał zaproszenie na LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów. W związku z tym Oskar „oskarish” Stenborowski odpowiedział nam na kilka pytań.

Cześć Oskar, jak nastawienie przed turniejem?

Cześć. Nastawienie spoko, jesteśmy zmotywowani, muszę przyznać, że trochę wyluzowani ale mam nadzieję, że damy dobre show.

W pierwszym meczu trafiliście na AGO Esports. Jesteś zadowolony z losowania?

Myślę, że nie jest źle. Często w różnych rozgrywkach trafiamy na AGO. Postaramy się wygrać, choć mamy inny skład, więc nie wiadomo co z tego wyjdzie. Nie przyjechał z nami Daniel „STOMP” Płomiński, zastępuje go Krzysztof „goofy” Górski ale mamy dobre myśli.

Jeżeli mówimy o zmianach, to w ostatnim czasie doszło do sporych roszad w Waszym składzie. Jak wrażenia po pierwszych treningach?

Wydaje mi się, że teraz potrzebujemy już tylko czasu aby wszystkich ustawić i ustalić poszczególne rzeczy. Dwóch nowych graczy oznacza naprawdę sporo pracy, ale sądzę, że to tylko kwestia czasu jak ruszymy do przodu. Nadzieje są spore, wyniki na treningach pokazują nasze dobre początki, więc nic tylko czekać i zobaczyć jak to się dalej rozwinie.

Duet Pawłów wciąż nie jest oficjalnie zakontraktowany w x-kom team, przynajmniej według oficjalnych wiadomości. reatz i innocent zostaną u Was na dłużej, czy wciąż traktujecie to jako testy?

To na pewno nie są testy, ale nie mogę zdradzić czy zostaną na dłużej. Tak jak wiele razy mówiłem – czas pokaże.

Jakiś czas temu rozstaliście się z trenerem. Czy Tobie, jako kapitanowi i prowadzącemu, mocno to utrudnia pracę?

Z pewnością mam na swojej głowie trochę więcej obowiązków, jak na przykład oglądanie demek. To znaczy jest to jak najbardziej normalna rzecz, którą robi każdy gracz, ale teraz muszę to robić zdecydowanie częściej. Wiadomo, jak nie ma trenera na pewne rzeczy trzeba poświęcać więcej czasu, a w tym przypadku spadło to na mnie. Jednak mam dobrych kolegów z drużyny, którzy poświęcają na to swój czas, odciążając mnie trochę. Jakoś sobie z tym wspólnie radzimy. Mam wrażenie, że odkąd nie mamy trenera, tak trochę paradoksalnie, gramy lepiej. Jeszcze w starym składzie, ale bez szkoleniowca, udało nam się awansować do MDL-a. Zgaduję, że to mogła być mniejsza presja, stąd taki wynik. Na razie jest dobrze, radzimy sobie i nie szukamy nikogo na siłę.


Turniej LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów odbywający się na Torze Wyścigów Konnych w Służewcu odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia, a w puli nagród znajduje się 70.000 złotych. Rozgrywki będą transmitowane na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego.