Czas na wielki finał VCT Masters. Po dwóch tygodniach rywalizacji w Reykjavíku dwie najlepsze drużyny na turnieju powalczą o mistrzostwo w całym cyklu.

W wielkim finale VCT Masters naprzeciw siebie staną dwie amerykańskie drużyny z jednak odrębnych regionów. O mistrzostwo w Reykjavíku powalczy OpTic oraz brazylijskie LOUD, które jak do tej pory nie zaznało na turnieju smaki porażki. Zespół z Ameryki Łacińskiej ma za sobą zwycięstwo z Teamem Liquid oraz DRX. W piątek Sacy i spółka rozprawili się również ze swoimi dzisiejszymi rywali, dzięki czemu jako pierwsi awansowali do finału. Ekipa FNSA zaś zapewniła sobie szansę na rewanż, wygrywając w drabince przegranych z ZETA DIVISON wynikiem 3 do 0.

FNS i spółka mieli już okazje poczuć atmosferę wielkiego finału VCT Masters. Amerykanie wówczas jeszcze pod banderą Envy stanęli przed szansą wygrania tego prestiżowym turnieju w Berlinie. Wtenczas jednak musieli uznać wyższość kapitalnie prezentujących się zawodników Gambit, przegrywając mistrzostwo wynikiem 0 do 3. Dziś więc wszyscy kibice zespołu mają nadzieje na dokładnie odwrotny scenariusz i zwycięstwo swoich ulubieńców.

19:00 – Brazil LOUD vs OpTic United States