OpTic Gaming okazuje się najlepszą ekipą turnieju GG.BET New York Invitational, zgarniając główną nagrodę – występ na ESL One New York.

Zawody GG.BET New York Invitational były ciekawym urozmaiceniem przerwy wakacyjnej, gdyż oprócz nich, niewiele drużyn z najlepszej trzydziestki rankingu HLTV możemy ostatnio zobaczyć w akcji. Osiem znanych ekip rywalizowało o wyjazd na turniej ESL One New York z pulą nagród $200.000.

W zawodach nie poradziły sobie takie ekipy jak Sprout, HellRaisers, czy AVANGAR, które poległy już w fazie grupowej. W półfinale, ku zaskoczeniu wielu fanów, odpadło BIG, które wcześniej pokazywało się raczej z dobrej strony. W ostatecznym pojedynku zmierzyli się zawodnicy OpTic Gaming oraz forZe. Dla Rosjan był to dość ważny turniej, gdyż mogli sprawdzić swoją formę przed nadchodzącym StarLadder Major Berlin 2019. Jak się okazało – mają jeszcze trochę do nadrobienia.

forZe rozpoczęło spotkanie od tryumfu na mapie przeciwnika – Nuke'u, który co prawda zakończył się po dogrywce, lecz Duńczycy dali się zaskoczyć. k0nfig i spółka na swoje szczęście zdołali powrócić do meczu na Mirage'u, gdzie Rosjanie rozegrali zdecydowanie zbyt słabą stronę antyterrorystów. Spotkanie rozstrzygnęło się na Overpassie, na którym OpTic zdeklasowało swoich rywali, oddając im przez cały mecz wyłącznie trzy punkty.

OpTic zapewniło sobie awans na ESL One New York, który odbędzie się pod koniec września. W walce o $200.000 stawią się jeszcze taki ekipy jak Astralis, FaZe Clan, czy Team Liquid.