MLG Columbus 2016 zebrał swoje żniwo. Na zwolnienie zeszli zawodnicy, którzy zajęli miejsca top1 i top2 w rankingu najlepszych graczy 2015 roku. Najpierw Guardian, którego zastąpi starix, a teraz olofmeister oddaje swoje miejsce na czas leczenia.

Fnatic było stawiane w miejscu faworyta podczas ostatniego majora, a zaskakująco zajęli tylko 5-8 miejsce. Wszystko przez to, że olofmeister, jeden z ich najlepszych graczy, nie mógł stanąć na wysokości zadania przez dokuczającą mu kontuzję nadgarstka. Jesper „JW” Wecksell zaraz po turnieju napisał na swoim twitterze, że olof nie pojedzie na DreamHack Malmö, a fnatic poszukuje zastępstwa na jego miejsce.

Teraz w oficjalnym oświadczeniu dowiadujemy się, że jego miejsce przez najbliższy czas zajmie młody zawodnik Niclas „Plessen” Plessen. Wybór tego gracza motywowany jest następująco:

„Poszukiwaliśmy zawodnika młodego, głodnego zwycięstw oraz z dużym potencjałem. Niclas „Plessen” Plessen ma świetny potecjał, pokazał dobrą wiedzę na temat gry, gdy graliśmy przeciwko niego w FPL-u i czujemy, że to on podoła grze na wyższym poziomie. Nie chcieliśmy znaleźć zawodnika, który może wcielić się w każdą rolę jak olof, ale kogoś kto rozwinie się wraz z drużyną.”

-Viktor „Vuggo” Jendeby, trener fnatic.

A co na to sam Plessen? Jak to powiedział, gdy spytali się go o zastąpienie olofa, był jednocześnie zaskoczony i szczęśliwy. Zawsze marzył o podróżowaniu po świecie i graniu na najwyższym poziomie. Uważa, że to jest jego szansa.