FaZe Clan potwierdziło, że Olof 'olofmeister' Kajbjer wystąpi na nadchodzącym ELEAGUE Premier 2018. Organizacja podziękowała również cromenowi, który przez ostatni miesiąc pełnił w zespole funkcję stand-ina.

Olofmeister był poza głównym składem FaZe Clan od 1 kwietnia, kiedy to zdecydował się na zrobienie przerwy od profesjonalnego counter-strike'a. Pierwsza informacja o powrocie szwedzkiego zawodnika do gry pojawiła się 25 maja, jednak kilka dni później przyznał on, że decyzja została podjęta zbyt pochopnie i potrzebuje więcej czasu. Miejmy nadzieję, że teraz wreszcie zobaczymy Kajbjera rywalizującego na serwerze podczas ELEAGUE Premier i kolejnych turniejów.

Początkowo rolę stand-ina w FaZe przejął Xizt. Pod koniec maja zawodnik dołączył jednak do fnatic, przez co organizacja musiała szukać nowego zastępcy. Zdecydowała się na Jørgena 'cromen' Robertsena, który wystąpił w barwach zespołu na trzech dużych turniejach. Jeden z nich – ESL One Belo Horizonte – zakończył się dla niego zwycięsko. Na finałach piątego sezonu ECS oraz ESL One Cologne drużyna dotarła natomiast do półfinału.

Jak wspomnieliśmy wyżej, pierwszą okazją do zobaczenia olofmeistera po powrocie będzie ELEAGUE Premier 2018. Turniej w Atlancie zaplanowany jest na dni od 21 do 29 lipca, a w puli nagród znajdzie się milion dolarów.

Skład FaZe Clan na ELEAGUE Premier wygląda następująco:

  • Denmark Finn 'karrigan' Andersen
  • Norway Håvard 'rain' Nygaard
  • Bosnia and Herzegovina Nikola 'NiKo' Kovač
  • Slovakia Ladislav 'GuardiaN' Kovács
  • Sweden Olof 'olofmeister' Kajbjer
  • Sweden Robert 'RobbaN' Dahlström (trener)