Ponad 5 miesięcy – tak długo nie oglądaliśmy olofmeistera na oficjalnych serwerach. Szwed wraca dzisiaj do gry w roli stand-ina FaZe – w składzie zastąpi NiKo.

28 października doszło do jednego z największych transferów w historii CS:GO – Nikola „NiKo” Kovač zmienił barwy FaZe na G2. Bośniak pozostawił swoją poprzednią organizację z luką w składzie w przeddzień rozpoczęcia rywalizacji w grupie B BLAST Premier Fall Series 2020. Teraz zespół potwierdził, że w rolę stand-ina wcieli się olofmeister.

28-latek od maja pozostał na urlopie, powód – wypalenie. Od tamtego czasu w zespole pojawili się Bymas, a później Kjaerbye. Kilkanaście godzin temu szeregi drużyny opuścił ponadto Janko „YNk” Paunović. Tym samym olofmeister wchodzi do nieco zmienionego składu w porównaniu do maja.

Szwed w FaZe Clanie obecny jest od 2017 roku, okres jego świetności datuje się jednak na wcześniejsze lata, gdy grał we fnatic. W 2020 roku olof ma bardzo przeciętny średni rating – 0.94. Tym bardziej ciekawi jego powrót do gry i jaki wpływ na jego formę miała pięciomiesięczna przerwa.

FaZe Clan dzisiaj rozpocznie swoją przygodę z BLAST Premier Fall Series 2020 od spotkania z BIG. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:30, polska transmisja odbędzie się na naszym kanale Twitch.

Skład FaZe na czas BLASTA:

  • Norway Havard „rain” Nygaard
  • Brazil Marcelo „coldzera” David
  • Latvia Helvijs „broky” Saukants
  • Denmark Markus „Kjaerbye” Kjaerbye
  • Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer – stand-in