Seria Malta Vibes od Eden Esports i GRID wraca do żywych, choć w innym formacie. Tym razem zespoły będą rywalizowały w turniejach pojedynczej eliminacji – jedna porażka będzie oznaczała odpadnięcie!

Aktualnie trwa wakacyjna przerwa dla graczy. Eden Esports uznało, że to dobry moment, aby zapowiedzieć rozgrywki o nazwie Malta Vibes Knockout Series, za które odpowiada razem z GRID. Ogłoszona seria składa się z sześciu turniejów, które odbywać się będą co miesiąc od sierpnia do stycznia. W puli nagród znalazło się $300 000$50 000 na wydarzenie. Bonusem do zastrzyku finansowego jest dwanaście biletów na bootcamp na Malcie.

W tegorocznej odsłonie Malta Vibes format będzie zupełnie inny, niż poprzednio. Drużyny przystąpią do rywalizacji w drabince pojedynczej eliminacji, co oznacza, że nie będą miały miejsca na popełnianie błędów. Bez wątpienia nada to zmaganiom dynamiki i jednocześnie emocji.

Każdy z sześciu przystanków Malta Vibes Knockout Series będzie miał 32. formacje na starcie. Dodatkowo organizatorzy zaproszą 8 ekip, które od razu trafią do dalszej fazy, a konkretniej RO16. Na ten moment nie znamy zespołów, które wystąpią w pierwszej edycji, natomiast wiemy kiedy rozpocznie się widowisko – 16. sierpnia.