Jeszcze w sierpniu na nasze ekrany powrócą rozgrywki ESL Mistrzostw Polski. Na uczestników ponownie czeka pula nagród w wysokości 50.000 złotych.

Jeszcze w tym tygodniu odbędą się pierwsze otwarte kwalifikacje do jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2021. Do końca miesiąca wyłonieni zostaną drużyny, którzy uzupełnią listę uczestników. Jeśli nic się nie zmieniło, wszak organizator nie wspomniał o liczbie drużyn biorących udział w nadchodzącym sezonie, w walce ponownie zobaczymy dziesięć zespołów. Z zamkniętych kwalifikacji najprawdopodobniej awansują dwie ekipy.

Przypomnijmy, że w wiosną bieżącego roku, tytuł ESL Mistrzów Polski został wywalczony przez reprezentantów HONORIS. Tytuł spadł na ich ręce po sporych kontrowersjach związanych z zespołem x-kom AGO, który mimo zwycięstwa w finale, został ukarany za oglądanie transmisji w trakcie jego trwania. Z kolei na dnie tabeli znalazły się drużyny Illuminar Gaming oraz Tarczyński Protein Team, odpadając z rozgrywek. Jednakże obie w ciągu ostatnich miesięcy przeszły gruntowną przebudowę składu, więc w przypadku zaproszenia do zamkniętych kwalifikacji, mogą powalczyć o powrót do ligi. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z zapowiedzią rozgrywek nie zostały ujawnione zaproszenia do żadnego etapu zawodów.

ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO, cieszą się coraz większym zainteresowaniem z sezonu na sezon – powiedział Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska. Wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja będzie pierwszym od dawna spotkaniem graczy, których rozgrywki fani będą mogli oglądać offline. Wierzymy, że to wyjątkowe wydarzenie przyciągnie przed ekrany tysiące fanów esportu. Krajowe rozgrywki organizowane przez ESL Polska, dają możliwość awansu do turniejów międzynarodowych, podczas których, rywalizacja odbywa się wśród najlepszych drużyn z całego świata – dodał.

Faza zasadnicza jak zwykle zostanie rozegrana online, a mecze będą odbywały się w każdy poniedziałek oraz wtorek. Jednak z pewnością ku uciesze widowni, finały odbędą się w środowisku LAN-owym. Dla zwycięzców oprócz gotówki czeka przepustka do międzynarodowych rozgrywek. Wygrany zespół uzyska również bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek ESL National Championship Global Playoffs oraz na Intel Extreme Masters Katowice 2022.

Oto jak wygląda harmonogram turnieju:

Kwalifikacje otwarte:

  • 7-8 sierpnia: pierwsza tura otwartych kwalifikacji
  • 10-11 sierpnia: druga tura otwartych kwalifikacji

Kwalifikacje zamknięte:

  • 14-15 sierpnia

Faza zasadnicza:

  • Rozpocznie w dniach 30-31 sierpnia i potrwa do 25-26 października

Faza play-off:

  • 29 października – pierwsza runda play-off
  • 30 października – druga runda play-off
  • 31 października – mecz decydujący o ostatnim miejscu w półfinale

Półfinały:

  • 6 listopada

Finał:

  • 7 listopada