Już za kilka dni odbędzie się turniej ESL One w Kolonii, gdzie światowa czołówka powalczy o ćwierć miliona dolarów. Następnym przystankiem na globalnej podróży ESL One będzie Nowy Jork. Organizatorzy ujawnili szczegóły procesu kwalifikacyjnego.

ESL One New York 2017 odbędzie się w dniach 14-17 września. O $200 000 stanie do walki osiem drużyn, sześć zaproszonych i dwie z kwalifikacji. Na ten moment znamy cztery z nich – Natus Vincere, FaZe, SK Gaming i Virtus.pro. Dwa miejsca przeznaczono dla zespołów z kwalifikacji, podzielonych na etap otwarty i zamknięty, po jednym dla regionu EU i NA.

Zwycięzca otwartej fazy, rozgrywanej 14-15 sierpnia, zmierzy się z siedmioma zaproszonymi ekipami o wyjazd do Nowego Jorku. Decydujące starcia odbędą się 19-20 sierpnia. Dla wielu formacji udział w ESL One New York może być niezwykle ważny, bo prócz prestiżowej rangi imprezy i dużych pieniędzy do wygrania wliczana jest ona także do eventu Intel Grand Slam – jeżeli jedna drużyna wygra cztery z dziesięciu imprez ujętych w tym wyzwaniu, dostanie milion dolarów. Jest więc o co walczyć!