Firmy ESL oraz DreamHack zaprezentowały kalendarz turniejowy na rok 2021, w którym pojawią się wydarzenia typu Masters Tournaments oraz Masters Championships.

Duet najbardziej rozpoznawalnych organizatorów turniejów CS:GO ogłosił swoją wizję na kalendarz turniejowy w przyszłym roku. Cykl ESL Pro Tour ma wprowadzić istną rewolucję w kształt światowych rozgrywek i przynieść korzyści zarówno graczom jak i widzom Counter-Strike'a.

Znaczącym zmianom poddano czas trwania poszczególnych wydarzeń. Dotychczas turnieje z pulą nagród $250.000 mieściły się w obrębie jednego tygodnia i jednego weekendu. Teraz będą to dwa weekendy oddzielone kilkudniową przerwą, która pozwoli odpocząć zawodnikom przed najważniejszymi pojedynkami. Drugi weekend, tak jak dotychczas, będzie odbywał się na największych i najbardziej prestiżowych arenach.

Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO jest częścią naszej misji, której celem jest zapewnienie zawodnikom i kibicom najlepszych doświadczeń e-sportowych. Dwa weekendy rozgrywek przyczynią się do maksymalizacji emocji wśród kibiców, a gracze skorzystają na bardziej zbalansowanym harmonogramie rozgrywek. "Czas między weekendami meczowymi zostanie teraz wykorzystany do tworzenia treści charakterystycznych dla zawodników, którzy sprawiają, że play-offy mają znaczenie. W trakcie gdy zespoły będą pracowały nad swoimi taktykami, ESL będzie pracowało nad trailerami, wywiadami i analizami  pecjalnie pod każdy mecz” – powiedział Ulrich Schulze, Senior Vice President Product w ESL. „Nowy format ESL Pro Tour ma zagwarantować jeszcze większe emocje graczom i kibicom.

Oto jak będzie wyglądał tegoroczny cykl ESL Pro Tour:

Daty przystanków ESL Pro Tour:

  • Intel® Extreme Masters Katowice:16-28 lutego, 2021
  • ESL Pro League S13: 17 marca – 25 kwietnia, 2021
  • DreamHack Masters: 3-13 czerwca, 2021
  • ESL One Cologne powered by Intel: 6-18 lipca, 2021
  • Intel® Extreme Masters Melbourne: 17-22 sierpnia, 2021
  • ESL Pro League S14: 1 września – 10 października, 2021
  • Intel® Extreme Masters: 14-24 października, 2021
  • Intel® Extreme Masters: 2-12 grudnia, 2021