Świeżo po zakończeniu jedenastego sezonu Intel Extreme Masters, organizatorzy postanowili ogłosić kolejne miejsce, w którym rozegrany zostanie następny IEM. Najlepsi gracze oraz ich fani zbiorą się w Sydney, aby doznać kolejną dawkę e-sportowych emocji.

Bez wątpienia turniej Intel Extreme Masters należy do tych najbardziej prestiżowych. Tysiące fanów zbiera się w jedno miejsce, aby wspólnie przeżywać niezapomniane chwilę i obserwować swoich ulubieńców na żywo. Jedenasta edycja, która rozgrywana była w Polsce dobiegła już końca. Finały CS:GO w miniony weekend wygrało będące we wspaniałej formie Astralis. Duńczycy w Wielkim Finale pokonali FaZe wynikiem 3:1 i tym samym dopisali się do historii zwycięzców IEM.

Organizatorzy nie próżnują i już dziś zapowiedzieli kolejną edycję Intel Extreme Masters. Turniej ma ogromną wagę, stąd też ekipa odpowiadająca za organizację postarała się i tegoroczne rozgrywki 6-7 maja zawitają do Sydney. Qudos Bank Arena mieści aż 18 tysięcy kibiców, także zapewne nie będziemy narzekać na wspaniałą atmosferę podczas meczów. O pulę nagród w wysokości $200 000 powalczy osiem zespołów. Dwa pierwsze zostały już ogłoszone i będzie to Renegades oraz SK Gaming. Do tego dołączą jeszcze cztery ekipy z zaproszeniami, natomiast ostatnie dwie formacje, które wypełnią sloty do końca, zostaną wyłonione poprzez regionalne kwalifikacje.