W poniedziałek Sprout ogłosiło swój skład pod drugą część sezonu 2022. We wtorek awansowało na turniej RMR, podczas którego zawalczy o slota na Majorze. Nie dało się lepiej zadebiutować!

Lipiec i sierpień były miesiącami przerwy od rywalizacji na arenie CS:GO. Większość ekip wykorzystuje ten moment na odpoczynek, ale również ewentualne roszady przed kolejną częścią sezonu rozgrywkowego. Jedną z formacji, która wzięła udział w szufli jest Sprout. Niemiecki klub w trakcie wakacji pożegnał dwóch graczy – Timo „Spiidi” Richter oraz Rasmus „raalz” Steensborg.

Rozstania nigdy nie są łatwe, a szczególnie, gdy kończy się współpracę z osobą, z którą działało się od samego początku. Spiidi był przecież częścią pierwszego zespołu zatrudnionego przez wspomnianą wcześniej markę. Reprezentował jej barwy od 2017 roku i utrzymał się na pokładzie najdłużej z piątki, którą na start wzięło pod skrzydła Sprout. Jeżeli chodzi o raalza, to jego przygoda trwała 12 miesięcy, więc także całkiem długo. Podany duet wspólnymi siłami zaliczył występ w zmaganiach PGL Major Antwerp – EU RMR, zwyciężył ESL Meisterschaft Spring i zajął 3/4. pozycję w ramach ESL Challenger Valencia.

Po ogłoszeniach związanych ze Spiidim raalzem trzeba było zaczekać nieco ponad dwa tygodnie na prezentację nowych nabytków. Doszło do niej w tym tygodniu na kilka godzin przed otwartymi kwalifikacjami do RMR. Sprout przekazało informację o tym, że do dywizji dołączyli Ismail „refrezh” Ali oraz Rasmus „Zyphon” Nordfoss i jednocześnie zakomunikowało swój udział w eliminacjach. Wówczas chyba mało kto spodziewał się, że odświeżona drużyna niemieckiej organizacji będzie w stanie zgarnąć slota do zamkniętego wydarzenia IEM Road to Rio, a ona tego dokonała radząc sobie po drodze z m.in. Entropiq.

To pokaz, że się da. Nawet po zmianach. Bez wielu miesięcy treningów. Na świeżości.

Pełny skład Sprout wygląda teraz tak:

  • Denmark Victor „⁠Staehr⁠” Staehr
  • Germany Fritz „⁠slaxz” Dietrich
  • Romania Laurențiu „⁠lauNX⁠” Țârlea
  • Denmark Ismail „⁠refrezh⁠” Ali
  • Denmark Rasmus „⁠Zyphon⁠” Nordfoss
  • Denmark Danny „⁠BERRY⁠” Krüger – trener