Nasi rodacy dzielnie walczyli o awans do finału OGA Counter PIT. Gra do samego końca i nieodpuszczanie w cięższych momentach w stu procentach się opłaciło i to właśnie Jastrzębie niedługo rozpoczną zmagania o 6,750 dolarów.

1

Nasi rodacy rozpoczęli spotkanie z wysokiego C. Na swoje konto przypisali pierwsze pięć rund, po których ich rywal zaczął grać coraz lepiej. Gambit potrafiło doprowadzić do wyrównania 6:6, lecz Jastrzębie nie dały sobie wyrwać pierwszej połówki z rąk. Do przerwy chłopaki  prowadzili jednym punktem, co nie jest najlepszym rezultatem, zważając na to, że zaczynali jako antyterroryści.

Po zamianie stron widzieliśmy wręcz perfekcyjne ataki w wykonaniu x-kom AGO. Drużyna Furlana zdobywała rundy ze sporą łatwością, dzięki czemu już po chwili prowadzili 14:7. Rosjanie zdołali wygrać pięć starć z rzędu, lecz prowadzenie naszych rodaków było zbyt wielkie, by ten comeback mógł się udać. Ostatecznie Jastrzębie przypisały tę planszę na swoje konto wynikiem 16:12.Druga lokacja zaczęła się fatalnie dla Polaków. Rundy były bardzo wyrównane, lecz to zawsze Jastrzębiom musiało brakować przysłowiowej kropki nad „i”. Na pochwałę zasługuje jednak F1KU, który narobił nam sporo nadziei na pistoletówce. W sytuacji 1vs4 zabił trzech rywali, ale ostatecznie nie wytrzymał napięcia i wychylił agresywnie, co od razu wykorzystał jego przeciwnik. x-kom AGO nie potrafiło się przełamać, a ich oponenci prowadzili już 10:1.

Na nasze szczęście zespół Furlana w końcu znalazł sposób na wroga i powrócił do spotkania. Chłopaki gonili wynik i trzeba im przyznać, że mają w sobie ducha walki. Niestety odstęp od rywala okazał się być zbyt wielki. Ostatecznie Jastrzębie przegrały 16:13 i możemy jedynie żałować, że obudzili się tak późno.Ostatnia mapa była statystycznie najlepsza w wykonaniu x-kom AGO. To właśnie na Dust 2 chłopaki mają największy procent zwycięstw w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Od początku wiedzieliśmy zawziętość w szeregach obu ekip. Widać było, że nikt nie zamierza składać broni, a spotkanie będzie interesujące aż do ostatniej rundy. Do połowy nasi rodacy prowadzili jednym punktem.

Po zamianie stron ciężkie warunki zaczęła stawiać ekipa sh1ro. Rosjanie wyszli na prowadzenie 13:10 i zaczęliśmy mocno obawiać się o rezultat. Na nasze szczęście zespół lemana zdołał doprowadzić do dogrywki, którą wręcz wywalczył, niejednokrotnie przyprawiając polskich kibiców o zawał serc. Doliczone rundy przebiegały po myśli x-kom AGO. Nasi rodacy zdobyli pierwsze trzy starcia, dzięki czemu mieli pewien rodzaj komfortu. Mogli wszak pozwolić sobie na aż dwie stracone potyczki. Ku naszej uciesze triumfowali 19:17 awansując zarazem do wielkiego finału OGA Counter PIT.